Sztafeta maratońska Plum Ekiden to nie był zwykły bieg. To dwudniowe święto miłośników biegania, zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych oraz dobra, które działo się na naszych oczach. Biegacze pokonując  swój dystans pokonali  nie tylko odległość, ale też  własne słabości. Pokazali wolę walki, integrowali się, wspólnie bawili. Do tego wszystkiego swoim udziałem w najważniejszej, biegowej imprezie sezonu pomogli, tym którzy nigdy nie wystartują w żadnym biegu – podopiecznym hospicjum dla dzieci i ich rodzinom.

Wynik wynikiem, ale…

W sztafecie nie liczyło się zwycięstwo, ale sam start. Dzięki wszystkim tym którzy stanęli na starcie 1 i 2 czerwca na konto Fundacji trafi 17 190 zł. Jest to ostateczny, oficjalny wynik sztafety maratońskiej Plum Ekiden 2022! Dziękujemy!

„Ideą biegów sztafetowych jest współpraca zespołu dla wspólnego dobra, w przypadku Plum Ekiden dodatkową wartością jest wymiar charytatywny tego wydarzenia. Fundusze zebrane podczas Plum Ekiden wesprą tworzony przez Fundację „Pomóż Im” Dom Opieki Wytchnieniowej, czyli miejsce, którego zadaniem będzie dać wytchnienie rodzicom ciężko chorych dzieci w ich prywatnym maratonie jakim jest właśnie opieka nad tymi dziećmi. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy za pośrednictwem tej inicjatywy dołączyli do drużyny wspierającej Dzieci z Hospicjum” – dodaje Krystyna Skrzycka – menager ds. projektów Fundacji „Pomóż Im”.

Piękny wynik i piękna inicjatywa, którą Białystok Biega kontynuuje od 2015 roku. W tym roku dołączyła do nich firma Plum. Przez 7 lat Fundacja Białystok Biega przekazała na pomoc ciężko chorym dzieciom ponad 150 tys. zł i nie zamierza się zatrzymać:) My trzymamy kciuki, aby pałeczka dobroczynności była przekazywana z rąk do rąk jak najdłużej. Wierzymy, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Podziękowań nigdy dość

Jeszcze raz, z całego serca dziękujemy biegaczom, kibicom, organizatorom, partnerom, sponsorom za emocjonujący weekend i ponad 17 tysięcy złotych, które przeznaczymy na stworzenie Domu Opieki Wytchnieniowej.

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego video i relacji foto z wydarzenia- Plum Ekiden 2022

Electrum Ekiden 2021- relacja
Electrum Ekiden 2020- relacja