Onkologia Dziecięca

Od wielu lat nasza Fundacja opiekuje się dziećmi z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku (jedyny w regionie północno-wschodnim specjalistyczny ośrodek onkologii dziecięcej).

Choroba nowotworowa jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla dziecka, ale i jego rodziców, opiekunów, dla lekarzy, pielęgniarek, wszystkich osób zaangażowanych w proces leczenia. To nie tylko rozpoznanie i bardzo trudne, obciążające leczenie – to gwałtowna zmiana w życiu całej rodziny. Aby osiągnąć sukces i pokonać chorobę, trzeba stworzyć dziecku i jego rodzinie odpowiednie warunki, pomóc przeżyć ten bardzo trudny czas. Potrzebne są leki ratujące życie, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny, stałe wsparcie psychologiczne i socjalne, klinika musi stać się drugim domem.

Fundacja pomaga na każdym etapie choroby: od rozpoznania do pełnego powrotu do zdrowia, wspieramy również ozdrowieńców, nawet wiele lat po leczeniu. Rodzicom i rodzeństwu naszych podopiecznych proponujemy pomoc i kontakt w ramach grup wsparcia.

Podczas pobytu w szpitalu pacjenci mogą liczyć na wolontariuszy. Poprzez swoją obecność przez 6 dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli, staramy się sprawić uśmiech u najmłodszych i ich rodziców. Wspólne zabawy, zajęcia plastyczne, oglądanie filmu czy rozmowy pomagają chociaż na chwilę zapomnieć o tym, po co tu są.

Jak Ty możesz pomóc ?

1. Zabawa z dziećmi na Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii Dziecięcej – wymagania:
– ważna książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych,
– ukończone 18 lat.

2. Przekazanie prezentów/datku na prezenty dla pacjentów kliniki.

3. Wsparcie przy organizacji wydarzeń, takich jak:
– Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową,
– Wielkanoc,
– Dzień Matki,
– Dzień Dziecka,
– Mikołajki,
– Wigilia Bożego Narodzenia,
– Sylwester.

Dla nas najważniejszy jest człowiek, a jego uśmiech jest najwspanialszą nagrodą!

Aktualności z Onkolandii:
Galerie z Onkolandii:
Wolontariat

Zostań naszym wolontariuszem

Wolontariuszem Fundacji „Pomóż Im”  może być każdy, kto ma trochę wolnego czasu i chce go podarować innym, czuje potrzebę niesienia pomocy, chce więcej dowiedzieć się o sobie, rozwinąć swoje umiejętności bycia z drugim człowiekiem, chce realizować swoje pomysły i poszerzać swoje możliwości.

X