Onkologia Dziecięca

Od  wielu lat opiekujemy się dziećmi z chorobą nowotworowa, leczonymi w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, jedynym w regionie północno-wschodnim specjalistycznym ośrodku onkologii dziecięcej.

Choroba nowotworowa jest ogromnym wyzwaniem nie tylko  dla dziecka, ale i jego rodziców, opiekunów, dla lekarzy, pielęgniarek, wszystkich osób zaangażowanych w proces leczenia. To nie tylko rozpoznanie i bardzo trudne, obciążające leczenie – to gwałtowna zmiana w życiu całej rodziny. Aby osiągnąć sukces i pokonać chorobę, trzeba stworzyć  dziecku i jego rodzinie odpowiednie warunki, pomóc przeżyć ten bardzo trudny czas. Potrzebne są leki ratujące życie, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny,  stałe wsparcie psychologiczne i socjalne, klinika musi stać się drugim domem.Fundacja pomaga na każdym etapie choroby: od rozpoznania do pełnego powrotu do zdrowia, wspieramy również ozdrowieńców, nawet wiele lat po leczeniu. Rodzicom i rodzeństwu naszych podopiecznych proponujemy pomoc i kontakt w ramach grup wsparcia. Staramy się, by Klinika była kolorowa, a wymalowany na szybach bajkowy świat pomagał dzieciom w trudnej walce.

Jesteśmy na dobre i na złe, by pomóc dzielić i ból, i radość.

Aktualności z Onkolandii:
10Cze

Onkoludki 2019 – „Daliśmy Radę...

Piękne słońce towarzyszyło nam…

14Maj

Miłośnicy świata Tolkiena odwiedzili Pacj...

Piękne stroje, świetna charakteryzacja,…

Galerie z Onkolandii:
Wolontariat

Zostań naszym wolontariuszem

Wolontariuszem Fundacji „Pomóż Im”  może być każdy, kto ma trochę wolnego czasu i chce go podarować innym, czuje potrzebę niesienia pomocy, chce więcej dowiedzieć się o sobie, rozwinąć swoje umiejętności bycia z drugim człowiekiem, chce realizować swoje pomysły i poszerzać swoje możliwości.

X