Onkologia Dziecięca

Od wielu lat nasza Fundacja opiekuje się dziećmi z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. To jedyny w regionie północno-wschodnim specjalistyczny ośrodek onkologii dziecięcej.

Choroba nowotworowa jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla dziecka, ale i jego rodziców, opiekunów, dla lekarzy, pielęgniarek, wszystkich osób zaangażowanych w proces leczenia. To nie tylko rozpoznanie i bardzo trudne, obciążające leczenie – to gwałtowna zmiana w życiu całej rodziny. Aby pokonać chorobę, należy stworzyć dziecku i jego rodzinie odpowiednie warunki, pomóc przeżyć ten bardzo ciężki czas. Potrzebne są leki, sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny, ale także stałe wsparcie psychologiczne i socjalne. Klinika musi się stać drugim domem.

Fundacja pomaga na każdym etapie choroby: od rozpoznania do pełnego powrotu do zdrowia. Wspieramy również ozdrowieńców, nawet wiele lat po leczeniu. M. in. zabieramy dzieci na wzmacniające zdrowotnie i psychicznie wyjazdy w góry.

Podczas pobytu w szpitalu pacjenci mogą liczyć na wolontariuszy. Poprzez swoją obecność przez 6 dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli, staramy się wywołać uśmiechy na twarzach dzieci i ich rodziców. Wspólne zabawy, zajęcia plastyczne, oglądanie filmu czy rozmowy pomagają chociaż na trochę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości.

Jak Ty możesz pomóc ?

Zabawa z dziećmi w Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Wymagania: ważna książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych oraz ukończone 18 lat.

Przekazanie prezentów/datku na prezenty dla pacjentów kliniki.
Wsparcie przy organizacji wydarzeń

Wsparcie przy organizacji wydarzeń, takich jak: Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową, Wielkanoc, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Mikołajki, Wigilia Bożego Narodzenia, Sylwester.

Dla nas najważniejszy jest człowiek, a jego uśmiech jest najwspanialszą nagrodą!

Aktualności z Onkolandii:
16Lip

Kolonie w Wiśle – to był piękny czas

Ten moment musiał nadejść – dziś powrót z kolonii. To był wspaniały...

05Lip

Piękna Polsko – nadjeżdżamy! Dzieci ruszyły w góry

Rodzeństwo z hospicyjnych rodzin oraz dzieci po chorobie onkologicznej od dziś do...

02Lip

Oaza Radości pełna… radości 🙂

Plac zabaw pod Kliniką Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK otworzyliśmy wczesną jesienią...

Wolontariat

Zostań naszym wolontariuszem

Wolontariuszem Fundacji „Pomóż Im”  może być każdy, kto ma trochę wolnego czasu i chce go podarować innym, czuje potrzebę niesienia pomocy, chce więcej dowiedzieć się o sobie, rozwinąć swoje umiejętności bycia z drugim człowiekiem, chce realizować swoje pomysły i poszerzać swoje możliwości.

Kontakt:

Dominika Chimkowska
Koordynator Wolontariatu Fundacji „Pomóż Im”
tel. 605 460 330
dominikachimkowska@pomozim.org.pl

Pomóż Im

Jaką wartość darowizny chcesz przekazać?
  
 
Przekaż 1%, rozlicz podatek online