Perinatalna Opieka Paliatywna

W ramach opieki perinatalnej prowadzimy punkt konsultacyjny. To pierwsze tego typu miejsce w całej północno – wschodniej Polsce. Pod jego opieką znajdują się ciężarne mamy, u których rozpoznano tzw. letalną wadę płodu. Za wadę letalną uznaje się zaburzenia rozwojowe płodu prowadzące do przedwczesnej śmierci dziecka bez względu na podjęte leczenie. Opieka Perinatalna zapewnia kompleksową pomoc od momentu diagnozy, jeszcze przed urodzeniem dziecka. Rodzice w takiej sytuacji mają dwa wyjścia – mogą podjąć decyzję o aborcji – zgodnie z prawem, lub chcieć urodzić dziecko, aby móc je przytulić i pożegnać.

Działalność Punktu Konsultacyjnego sprowadza się do wsparcia nie tylko psychologicznego, ale również medycznego. Do tego niezbędna jest odpowiednia diagnostyka i stały monitoring przy użyciu USG. Stawiamy sobie za cel odpowiednie poprowadzenie ciąży, tak aby dać szansę na urodzenie dziecka. W ramach pomocy mieści się zarówno wsparcie medyczne, psychologiczne jak i duchowe. To bardzo ważne, aby w tym niezwykle trudnym momencie rodzice nie zostali sami. Pracownicy Fundacji stawiają sobie za cel towarzyszyć im i wspierać zarówno w ciąży, jak i po urodzeniu dziecka.

W sytuacji, gdy stan dziecka po urodzeniu jest na tyle stabilny, że pozwala na opuszczenie szpitala, maluch może stać się pacjentem Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Opieka w ramach Punktu Konsultacyjnego jest bezpłatna dla jego podopiecznych. Działalność jest finansowana ze środków własnych Fundacji, przy wsparciu darczyńców i sponsorów.

Pod nasze skrzydła mogą trafić rodziny z całego regionu, nie tylko z województwa podlaskiego, ale też z obszarów obejmujących dawne województwa suwalskie, łomżyńskie czy białostockie.

Koordynator Opieki Perinatalnej
tel. kom. 603 511 520

Majka pobiegła do nieba. Opieka perinatalna Fundacji „Pomóż Im”. Przeczytaj artykuł…

 

Aktualności:
01Kwi

Opieka perinatalna ze wsparciem NFZ

My nie oceniamy wartości życia. Nawet jak trwa kilka minut – jest...

Przekaż 1%, rozlicz podatek online