Przekaż 1% ciężko chorym dzieciom.

Sprawdź, jak to zrobić

Perinatalna Opieka Paliatywna

To pierwsze tego typu miejsce w całej północno – wschodniej Polsce. Hospicjum perinatalne to cos więcej niż tylko miejsce. To całościowa opieka nad rodzicami dotkniętymi nieuleczalną chorobą swojego nienarodzonego dziecka. W ramach opieki prowadzimy punkt konsultacyjny do którego zgłaszają się mamy, u których rozpoznano letalna wadę płodu. Wada ta nieuchronnie prowadzi do przedwczesnej śmierci dziecka bez względu na podjęte leczenie. Opieka Perinatalna zapewnia kompleksowa pomoc od momentu diagnozy, jeszcze przed urodzeniem dziecka do momentu urodzenia dziecka i ewnetualną kontynuację opieki pod skrzydłami Białostockiego Hospicjum Dla dzieci Fundacji Pomoż Im.

Działalność Punktu Konsultacyjnego sprowadza się do wsparcia nie tylko psychologicznego, ale również medycznego. Koordynacja opieki obejmuje wszelkie potrzebne konsultacje specjalistyczne, odpowiednią diagnostykę czy monitorowanie USG, opiekę psychologiczną i duchową. Stawiamy sobie za cel wsparcie i towarzyszenie rodzinie przez cały okres życia dziecka. Obecna sytuacja prawna w Polsce nie zezwala na terminację ciąży ze względu na chorobę dziecka. To bardzo ważne, aby w tym niezwykle trudnym okresie rodzice nie zostali sami.

Opieka w ramach Punktu Konsultacyjnego jest bezpłatna dla jego podopiecznych. Działalność jest finansowana w ramach umowy z NFZ oraz ze środków własnych Fundacji, przy wsparciu darczyńców i sponsorów.

Pod nasze skrzydła mogą trafić rodziny z całego regionu, nie tylko z województwa podlaskiego, ale też z obszarów obejmujących dawne województwa suwalskie, łomżyńskie czy białostockie.

Koordynator Opieki Perinatalnej
tel. kom. 663 840 745

Psycholog
tel. kom. 603 511 520

Majka pobiegła do nieba. Opieka perinatalna Fundacji „Pomóż Im”. Przeczytaj artykuł…

 

Aktualności:
01kwi

Opieka perinatalna ze wsparciem NFZ

My nie oceniamy wartości życia. Nawet jak trwa kilka minut – jest...

Przekaż 1%, rozlicz podatek online
WP Popup