Dzień Dziecka – dzień wyjątkowy dla każdego dziecka- tego mniejszego, tego większego, tego zdrowego, ale i tego chorego. Dzieci to nasz najcenniejszy skarb, wartość nad wartościami. Jak więc moglibyśmy zapomnieć o tych dla których jesteśmy i którym towarzyszymy – naszych podopiecznych i ich rodzeństwie oraz małych pacjentach Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku. U nas ten najbardziej wyczekiwany dzień w roku trwał aż cały czerwiec!

Dobry start

Na dobry początek miesiąca – 1 czerwca obdarowaliśmy dzieci upominkami – kubkami z wielkim uśmiechem:). W końcu Dzień Dziecka to sama radość. Prezenty ufundowała firma Molecure S.A. Pięknie dziękujemy!

4 czerwca natomiast obchodziliśmy fundacyjny Dzień Rodziny. W Fundacji to wielkie i bardzo ważne święto. W Ośrodku Pięć Dębów spotkaliśmy się z byłymi i obecnymi, hospicyjnymi rodzinami Bardzo miło było ich zobaczyć w dobrej formie. Rodzeństwo szalało i korzystało z licznych atrakcji, a do zabawy zachęcała niezastąpiona Monika Abramowicz z  Studio Artystyczne Anima
Dzień Rodziny 2022 – relacja foto

W czerwcu trwała również akcja charytatywna  „Dzień Dziecka –inaczej” zorganizowana przez pracowników Ikano Banku. Dlaczego inaczej? Pracownicy zamiast standardowych prezentów postanowili podarować bardziej nieoczywisty prezent dzieciom z bliskiej naszemu sercu Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Dzięki nim na oddział trafiło 108 szt. preparatu Niltac, a za dodatkowo zabrane w trakcie akcji pieniądze dokupimy go jeszcze więcej.

Dlaczego Niltac?

Niltac – to spray, który służy do usuwania opatrunków ze skóry dziecka, gdy jest stosowany dzieci  nie odczuwają bólu. A ponieważ zmiana opatrunków w szpitalu to czynność wielokrotnie powtarzana to i spray bardzo szybko się kończy.

Ikano Bank dziękujemy, za to że podarowaliście chorym dzieciom chwilę bez bólu. Sam pobyt w szpitalu jest trudny do zniesienia,  więc dzięki Wam przynajmniej zmiana opatrunków będzie bezbolesna.