Przez dwa dni minionego weekendu setki dzieci i dorosłych pobiegły w charytatywnej sztafecie na rzecz naszych podopiecznych. To powrót Electrum Ekiden na stadion! Mimo że trzeba działać w warunkach ograniczonych przez epidemię, mimo że inne miasta zrezygnowały z tego wydarzenia, mimo że trzeba było je zorganizować w październiku, a nie, jak zawsze, w czerwcu. To się odbyło i się udało! Czapki z głów przed Fundacją Białystok Biega, najlepszym organizatorem biegów w galaktyce oraz przed wszystkimi zawodnikami!

Nie liczyliśmy na rekord. 1000 uczestników w takim czasie to co najmniej bardzo przyzwoity wynik. W sobotę dystans 4×400 pokonywały sztafety dziecięce. I tu frekwencja okazała się stuprocentowa! Już kilka dni przed imprezą wyczerpał się limit 100 drużyn. Pałeczki przekazywano z rąk do rączek  i z rączek do rąk. Kapitalny widok i wspaniałe emocje. Nastolatki i małe szkraby, które ledwo nauczyły się biegać…

Dorośli też podołali. W sobotę głośno kibicowali pociechom, a w niedzielę wystawili 89 zespołów. Drużyny pokonywały dystans maratonu lub 20 kilometrów. Było trochę ostrzejszego ścigania w czołówce, ale zdecydowana większość sztafet startowała dla samej idei i fajnego spędzenia czasu. Każdy uczestnik  dołożył się do dobra. Środki z tegorocznego Electrum Ekiden przekażemy na pomoc socjalną rodzinom hospicyjnym, przede wszystkim na opał na zimę. Zakupimy za nie także leki oraz środki higieniczne i opatrunkowe, czyli to, czego potrzebujemy mnóstwo i bez przerwy.

Ile tych funduszy będzie, jeszcze nie wiemy. Bo sztafeta Electrum Ekiden 2021 trwa do 7 listopada, do kiedy to można pobiec wirtualnie i zgłosić wynik. Zapraszamy do zapisów tutaj.

Jak zwykle sami mocno zaangażowaliśmy się w wydarzenie. Nasza serdeczna herbata z miodem i goździkami, którą zaparzaliśmy biegaczom oraz kibicom zrobiła furorę. Wydaliśmy ponad pół tysiąca napełnionych kubeczków! Skręcane z balonów zwierzaki, a także nasze balony z hasłami motywacyjnymi rozchodziły się w ekspresowym tempie, szczególnie podczas Ekidenu Mini.

No i – co  jasne – mieliśmy drużynę „Szybcy i pomocni”, złożoną z wolontariuszy oraz Marcina, taty naszej podopiecznej Hani. Marcin, Dominika, Jędrzej, Łukasz, Gabrysia i Monika w sztafecie maratońskiej zeszli poniżej 4 godzin. Dali z siebie więcej niż 100 % :). 62. miejsce to dla nas powód do dumy i pole do poprawy ;). Nikt nie jest przecież regularnie trenującym biegaczem. Cóż, walka z każdy metrem w szczytnym celu to przecież esencja tej imprezy :).

Wszyscy uczestnicy zrobili to dla naszych podopiecznych. Dziękujemy! I… do zobaczenia! W większej liczbie i w czerwcu – wierzymy, że w 2022 roku wróci nie tylko sam bieg, ale też jego „normalny”, cieplejszy termin.

Tak wyglądała czołówka, choć klasyfikacja w tej imprezie naprawdę nie ma kluczowego znaczenia

Sztafeta maratońska: 1. 3T Zdrowe Chłopaki z Podlasia, 2. Kotniz Runners, 3. 3T Białystok Piękni i Szybcy.

Klasyfikacje szczegółowe (zwycięzcy).

Kobiety: 3T Totalnie Przetrenowane.

Sztafeta firmowa: Masterpress w biegu!

Sztafeta mundurowa: 18. Łomżyński Pułk Logistyczny.

Dystans 4×5 km: 3T Białystok II.

 

A na koniec nasza lista przebojów, a właściwie przebojowych współtwórców imprezy:

Niezrównana Fundacja Białystok  Biega i wspierający ją w organizacji Miejskoaktywni.

Sponsor tytularny, bez którego nie byłoby tej sztafety: Electrum

Sponsorzy: Tania Książka, Motozbyt Białystok (dealer Renault)

Partnerzy: Lech Free, Grupa Szalonych Rowerzystów, 3deart.pl, Tent Balony

Patroni Medialni: Polskie Radio Białystok, Biegowe.pl

Patron Honorowy: Prezydent Miasta Białegostoku

Zdjęcia (te profesjonalne :): Krzysztof Karpiński. Dorzuciliśmy też trochę naszych.