Przekaż 1% ciężko chorym dzieciom.

Sprawdź, jak to zrobić

Hospicjum Domowe dla Dzieci

Fundacja „Pomóż Im” powołała do życia Domowe Hospicjum dla Dzieci 1 marca 2009 roku. Kieruje nim dr Elżbieta Solarz. Domowa formuła opieki polega na tym, że mali pacjenci przebywają w swoich domach, otoczeni miłością bliskich, a lekarze i pielęgniarki regularnie do nich dojeżdżają.

Pod naszą opieką znajduje się stale ponad 30 nieuleczalnie chorych dzieci z województwa podlaskiego. Wspieramy nie tylko małych podopiecznych, ale także ich rodziców i rodzeństwo. Pracujemy 365 dni w roku, 24 godziny na dobę po to, by w każdej chwili czuli się bezpiecznie.

Zapewniamy naszym podopiecznym opiekę lekarską i pielęgniarską, rehabilitację, wsparcie psychologiczne, a także leki, aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny. Pracujemy zespołowo, zarówno lekarze, jak i pielęgniarki pełnią dyżury telefoniczne i nierzadko przekraczają ramy godzin pracy, by być z rodzinami w najtrudniejszych momentach.

Niezbędne jest też wsparcie psychologów. To oni towarzyszą rodzinom i pomagają w poradzeniu sobie z tak poważną sytuacją, jaką jest nieuleczalna choroba dziecka. Natomiast pracownik socjalny i asystent rodziny dbają o to, by w Hospicjum niczego nie brakowało, także po prostu dobrej i ciepłej atmosfery współpracy z rodzinami. Wspierają też opiekunów m. in. w załatwianiu spraw w urzędach.

Rocznie cały zespół odbywa ponad 6 tys. wizyt w domach małych pacjentów, pokonując czasem nawet 400 tys. km. Dodajmy, że jesteśmy jedynym domowym hospicjum dla dzieci w województwie podlaskim.

Odchodzenie naszych małych Pacjentów jest dla nas wszystkich wielkim przeżyciem. Jesteśmy wdzięczni rodzinom, że otwierają się na nas i traktują nas jak domowników. Dzięki temu, jak nam się wydaje, wspólna żałoba jest trochę lżejsza do uniesienia.

Przekaż 1%, rozlicz podatek online
WP Popup