Przekaż 1% ciężko chorym dzieciom.

Sprawdź, jak to zrobić

Hospicjum Domowe dla Dzieci

Fundacja „Pomóż Im” powołała do życia Domowe Hospicjum dla Dzieci 1 marca 2009 roku. Kieruje nim dr Elżbieta Solarz. Domowa formuła opieki polega na tym, że mali pacjenci przebywają w swoich domach, otoczeni miłością bliskich, a lekarze i pielęgniarki regularnie do nich dojeżdżają. Pod naszą opieką znajduje się stale ok. 30 nieuleczalnie chorych dzieci z całego województwa. Wspieramy nie tylko chore dzieci, ale także ich rodziców i rodzeństwo. Jesteśmy na każde ich wezwanie 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Zapewniamy naszym podopiecznym opiekę lekarską i pielęgniarską, rehabilitację, wsparcie psychologiczne i duchowe, a także leki, aparaturę medyczną i sprzęt rehabilitacyjny. Pracujemy zespołowo, zarówno lekarze, jak i pielęgniarki pełnią dyżury telefoniczne i nierzadko przekraczają ramy godzin pracy, by wspierać rodziny w trudnych momentach śmierci dziecka.

Tam, gdzie rola personelu medycznego się kończy, wkraczają psycholog i ksiądz. Pracownik socjalny i asystent rodziny pomaga opiekunom m.in. w załatwieniu spraw w urzędach.

Rocznie cały zespół odbywa ponad 6 tys. wizyt w domach małych pacjentów, pokonując ok 240 tys. km, co odpowiada sześciokrotnemu okrążeniu ziemi dookoła równika. Zespół Hospicjum składa się z trzech lekarzy, pięciu pielęgniarek, trzech rehabilitantek, dwóch duszpasterzy, pracownika socjalnego, asystenta rodziny oraz psychologa. Jesteśmy jedynym domowym hospicjum dla dzieci w województwie podlaskim z wieloletnim doświadczeniem.

Odchodzenie naszych małych Pacjentów jest dla nas wszystkich wielkim przeżyciem. Jesteśmy wdzięczni rodzinom, że otwierają się na nas i traktują nas jak domowników. Dzięki temu, jak nam się wydaje, wspólna żałoba jest trochę lżejsza do uniesienia.

Przekaż 1%, rozlicz podatek online