W fundacyjnym kalendarzu są wydarzenia, które bez względu na wszystko muszą się odbyć! Deszcz, grad, burza z piorunami nic nas nie powstrzyma przed wspólnym świętowaniem Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Tak też było w tym roku:)

Chociaż festyn z okazji Dnia Rodziny ma wieloletnia tradycję to po raz drugi zaprosiliśmy obecnych i byłych podopiecznych wraz z rodzinami, wolontariuszy, pracowników i przyjaciół Fundacji do jej siedziby w Sochoniach.

Zabawa, zabawa i jeszcze raz dobra zabawa

Uśmiechy dzieci i rodziców, wspólne zabawy, głośne śpiewanie, mnóstwo atrakcji sprawiły, że nikt nie czuł się obco czy nieswojo. Jak mówi Aleksandra Łoniewska asystentka rodziny w Fundacji „Pomóż Im”:

To jedyny taki dzień, w którym wszystkie rodziny, łącznie z wypisanymi mają możliwość spotkać się razem. Poprzebywać ze sobą, porozmawiać, bliżej się poznać, wymienić spostrzeżeniami, wesprzeć czy zwyczajnie razem się pośmiać i zrelaksować. A to wszystko w otoczeniu przyrody.

Było wiele okazji do rozmów, integracji i skosztowania przeróżnych pyszności, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Sochoń. Na dzieci czekały m.in.: warsztaty kulinarne i quiz o zdrowej żywności, bezpieczne miasteczko, bańki mydlane, animatorzy, a na dorosłych  np. alkogogle symulujące jazdę po alkoholu czy narkotykach. Było wesoło, ale rozsądnie;)

Piknik piknikiem, ale zarówno podopieczni jak i ich mamy i tatusiowe otrzymali wcześniej drobne upominki. W ręce dorosłych trafiły zestawy składające się z kubków i ręczników, zestawy kosmetyków z Mydlarni 4 Szpaki i herbatki ze sklepu Dworzysk. A do naszych dzieci i ich rodzeństwa powędrowały  zabawki i artykuły higieniczne.

Podziękowania

Wielkie dzięki Wioli Margużewicz, fotografce – wolontariuszce, która nam towarzyszyła i uchwyciła okiem aparatu wszystko to co najważniejsze:) oraz wszystkim pozostałym wolontariuszom bez których ten dzień nie byłby tak wyjątkowy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj także:

Dzień Rodziny. Po prostu super!