Plum Ekiden 2022 zapisze się w historii jako powrót świetności tej imprezy. Do poziomu dostosowały się nasze fundacyjne drużyny, bardzo dzielnie walcząc na trasie. A w sobotę stadion wypełniło tyle dzieci, że nie sposób było ich policzyć!

Plum Ekiden Mini z rekordem frekwencji

Maluchów ze sztafetowymi pałeczkami było prawie 600! Niemal 150 drużyn. Jak Fundacja Białystok Biega potrafi sprawić, że na stadionie panuje taki porządek… Nie wiemy, ale tak właśnie jest. Ogarniają!

W gronie bohaterskich drużyn mieliśmy trzy swoje ekipy: Fundacja „Pomóż Im” Siostry i Bracia; Fundacja „Pomóż Im” Sztafeta Wsparcia oraz Mali Przyjaciele Fundacji „Pomóż Im”. Złożone z rodzeństwa podopiecznych hospicjum dla dzieci, najbliższych naszych pracowników oraz przyjaciół fundacji. Ania, Julia, Szymon, Mateusz, Marysia, Franek, Aaliyah, Maja, Mikołaj, Michalina, Michał i Hania. Choć na dystansie 400 metrów kilkulatkom mogły się zdarzyć słabości, to nie im! Biegnąc dla podopiecznych fundacji po prostu nie można odpuszczać. Wszyscy pokonali dystans w swoim najlepszym tempie.

Na samej murawie Stadionu BOSiR działo się jeszcze więcej niż na bieżni. Niezliczona ilość atrakcji przygotowanych przez sponsora głównego, firmę Plum oraz całą resztę sponsorów i partnerów. My byliśmy tam również i… nie dało się usiąść nawet na minutę. Liczby pomalowanych buzi, rączek, skręconych balonów szły w setki. Ale my też daliśmy radę!

Drużyna fundacji poniżej 4 godzin

W rywalizacji dorosłych wystartowało w sumie 125 sztafet, 83 w maratońskiej, 42 na dystansie 4×5 km. Nasze zespoły, no dobra – może niekoniecznie w komplecie super wytrenowane i profesjonalnie przygotowane – ale ambicją nadrobiły wszystkie braki. Basia, Magda, Sara i Michał zajęli 37. miejsce pokonując łącznie 20 kilometrów. W sztafecie maratońskiej natomiast uzyskaliśmy bardzo obiecujący rezultat: 3:56:28. Zeszliśmy dość wyraźnie poniżej 4 godzin, a to dzięki dwóm Łukaszom, Marcinowi, Adamowi, Kasi i Ewelinie. W gronie 83 drużyn zajęliśmy 61. miejsce. Potencjał mamy całkiem, całkiem!

To, co naj, naj, najważniejsze, to jednak nie wyniki. Sam start się liczył najbardziej i mówimy tu o wszystkich sztafetach. Każdy zawodnik, biegnąc w Plum Ekiden, pomagał. 30% wpisowego wspiera powstanie Dom Opieki Wytchnieniowej, który niebawem planujemy otworzyć. To olbrzymie przedsięwzięcie, wysiłek godny maratończyków. Oglądając w miniony weekend uczestników, czystych amatorów; zawodnika, który przez wiele kilometrów biegnąc pchał przed sobą wózek z dzieckiem czy dzielnego człowieka, który samodzielnie pokonywał dystans na wózku, dostaliśmy kolejny zastrzyk motywacji.

Świetność imprezy wraca. Przypomnijmy – w 2021 roku tylko Białystok zdołał zorganizować Ekiden i cieszyliśmy, że na starcie w nietypowym terminie – październiku – stanęło prawie 1000 osób (tu relacja z tego wydarzenia). W miniony weekend biegło grubo ponad 1200 dobrych serc!

Dziękujemy!

To, co się działo, najlepiej zobaczyć na własne oczy. Staramy się pomóc galerią zdjęć. A teraz podziękowania:

👉 Fundacji Białystok Biega – brak słów, jesteście perfekcyjni, przypominacie nam nasz zespół medyczny – totalnie profesjonalny i oddany sprawie. Dlatego tak świetnie się nam współpracuje!

👉 Miejskoaktywnym, czyli Miastu Białystok – użyczenie pięknego obiektu, wraz z wieloma ekstra dodatkami, to świetny gest, skierowany w stronę najbardziej potrzebujących

👉 Firmie Plum – debiut w roli sponsora wypadł prze-wspa-nia-le! To była prawdziwa bomba!

👉 Innym sponsorom: Taniej Książce, Bee (obie marki to firma Glosel, wspierająca nas bezpośrednio od lat, spotkać ich gdziekolwiek to dla nas przyjemność); Renault, Pizza Hut.

👉 Partnerom: Lech Free, Grupa Szalonych Rowerzystów, Fotobloki, Tent Balony, East Rent, Helios, Lidl.

👉 Patronom medialnym: Polskie Radio Białystok, Biegowe.pl.

Trzeba to sobie napisać wprost: kochamy to wydarzenie i jesteśmy ogromnie dumni, że możemy być jego częścią. Za około tydzień dowiemy się ile środków udało się zebrać. A na stadionie widzimy się ponownie w czerwcu 2023!

Warto zajrzeć także tutaj:

Relacja w Radio Białystok z 1 dnia zawodów

W Radio Białystok o drugim dniu

Reportaż w TVP3 Białystok

Pełne wyniki Plum Ekiden 2022

Foto tytułowe: Krzysztof Karpiński Fotografia

Pozostałe: Fundacja „Pomóż Im”