Dzień Kobiet w Fundacji „Pomóż Im” to święto wyjątkowe. Piękna płeć przecież u nas przeważa :).

Dzień Kobiet w Fundacji "Pomóż Im'
Michalina, podopieczna Hospicjum dla Dzieci

Zdecydowana większość fundacyjnej ekipy to Panie. Pielęgniarki, fizjoterapeutki, psycholożki, asystentka rodziny i pracownik socjalny. Przypadek? Oczywiście, że nie. Empatia, poświęcenie, umiejętność radzenia sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach – to na pewno domena kobiet.

I choć Panowie bardzo się starają, to także Panie – zwykle mamy – odgrywają główną rolę w opiece nad ciężko chorymi dziećmi.

Dlatego Dzień Kobiet tak naprawdę przeżywamy codziennie. 8 marca jest jednak zawsze datą symboliczną. W tym dniu odbywamy specjalne wizyty u mam, babć oraz dziewczynek – u samych podopiecznych, jak i rodzeństwa podopiecznych domowego hospicjum. Nasz drugi kierunek to oczywiście Klinika Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku. Tam jest zwykle tyle superbohaterek, ile szpitalnych sal.

To ważna chwila, by im wszystkim przypomnieć – szczególnie mamom – że zawsze, ale to zawsze muszą znaleźć czas dla siebie. Po prostu na to zasługują.

Dowozimy też drobne upominki. Dziękujemy Sklepowi z kawą „Pożegnanie z Afryką” za pomoc w przygotowaniu „aromatycznych bukietów”. „Herbatka zamiast kwiatka” trafiła dziś do pań ze wspomnianej kliniki Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku oraz mam i babć naszych hospicyjnych podopiecznych. Mniejsze kobietki otrzymały słodkie, kolorowe bukieciki.

A my wszystkim Wam dziewczyny – niezależnie od wieku – życzymy: wytrwałości, sił, wiary i takiego wsparcia otoczenia, jakiego tylko będziecie potrzebowały. Na nas na pewno zawsze możecie liczyć.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Tak wyglądał Dzień Kobiet w Fundacji „Pomóż Im”.

Czytaj także:

Dzień najwspanialszych Kobiet (2022 rok)

Barbara Kochman w „Kobietach w drodze”

1,5% podatku zamiast 1%. Jak przekazać?