Barbara Kochman, psycholog Fundacji „Pomóż Im”, wsiadła do pociągu, i to nie byle jakiego. Zaprosiła ją Marta Manowska, prowadząca program „Kobiety w drodze” na antenie TVP Kobieta.

Odcinki są realizowane w podróży – na peronie, a potem w pociągu. Marta Manowska prowadzi z gośćmi rozmowy o tematach niełatwych, których na co dzień raczej się nie porusza.

Basia Kochman, mimo młodego wieku, w Hospicjum dla Dzieci pracuje już od 8 lat. To daje olbrzymi bagaż doświadczeń, przeżyć i historii. Nasza psycholog spotyka się także z rodzicami, w trakcie ciąży, w ramach perinatalnej opieki paliatywnej. Prowadzi również grupy wsparcia dla osób po stracie dziecka.

Obie Panie, podczas rozmowy, dotykają wszystkich powyższych aspektów pracy Basi. Pierwsze pytanie brzmi: „Jak rozmawiać z nieuleczalnie chorymi dziećmi?” Kolejne: „Jak przygotować rodziców na odejście dziecka?”. To jest właśnie codzienność w pracy psychologa w naszej fundacji.

Bohaterki cyklu „Kobiety w drodze” dobierane są według określonego klucza. Marta Manowska zaprasza niezwykłe kobiety, dla których najważniejszy jest drugi człowiek. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia odcinka z naszą niezwykłą psycholog – Barbarą Kochman. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Barbara Kochman – „Kobiety w drodze”

Obejrzyj też:

Barbara Kochman, psycholog Fundacji „Pomóż Im”– Czy można żyć szczęśliwie z ciężko chorym dzieckiem?

Barbara Kochman, psycholog Fundacji „Pomóż Im” – Etapy godzenia się z chorobą dziecka

Barbara Kochman, psycholog Fundacji „Pomóż Im” – Psycholog w hospicjum domowym dla dzieci