Silne, nieustraszone, mądre, a jednocześnie kruche i delikatne w środku. Piękne  i wyjątkowe – każda na swój sposób. Takie właśnie są kobiety. Takie są mamy podopiecznych hospicjum i małych pacjentów z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Takie są podopieczne hospicjum, które nieustannie, dzielnie walczą z bólem i małe pacjentki kliniki, które w zaciszu szpitalnej sali marzą o pokonaniu nowotworu, powrocie do domu, do rodzeństwa, do swojego pokoju.

By docenić mamy, siostry, babcie i przypomnieć im jak bardzo są wyjątkowe symbolicznie obdarowaliśmy panie słodkim upominkiem i kwiatami, a podopieczne hospicjum czymś specjalnym😉 – kolorowymi balonami z helem w kształcie serca. Wręczyli je m.in.: dr Dariusz Kuć, pielęgniarz Krzysztof Lutrzykowski i wolontariusze Tomasz Wigda i Filip Czetyrbok.

Specjalna przesyłka została dostarczona również przez do Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii przez wolontariusza Tomka. Jak zwykle z zadaniem poradził sobie wzorowo. Mamy nadzieję, że ptasie mleczko osłodziło dzień, a zestawy wegańskich, zmywalnych kosmetyków dla małych pacjentek sprawiły, że poczuły się kobieco i pięknie😊.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom jeszcze raz życzymy wielu powodów do radości, pięknych dni, odrobiny czasu dla siebie i sił do mierzenia się z trudnościami dnia codziennego.

Szczególnie dziękujemy firmie Karmello  – producentowi czekoladek z Bielsko-Białej oraz Tibu Naturals – sklepowi z kosmetykami dla dzieci, dzięki którym dzisiejsze święto było pyszne i kobiece😊.