1% podatku pozwala nam opiekować się rodzinami w hospicjum tak, jak wskazują nam nasze doświadczenie i człowieczeństwo. Koi ból, zapewnia niezbędny sprzęt i komfort pracy lekarzom, pielęgniarkom i fizjoterapeutom. 1% podatku to podstawa naszego funkcjonowania.

Oznaka zaufania

Podatnicy przekazali nam w sumie 1 milion 852 tysiące 549 złotych i 26 groszy.  To są oficjalne, pełne wyniki z Ministerstwa Finansów z zeznań złożonych w 2022 roku (za rok 2021). Dziękujemy za ten niezwykły rekord. Porównując to do kwoty z poprzedniego roku (1,547 mln) środki wzrosły bardziej niż inflacja, co jest już naprawdę niesamowite.

1% podatku to nie darowizna. Oddajemy przecież część podatku, który musielibyśmy i tak oddać fiskusowi. To jednak coś równie wartościowego – wspaniała oznaka zaufania. Wszyscy, którzy przekazali nam część swojego podatku, wybrali przecież właśnie naszą organizację. Nadal będziemy udowadniać, że było i będzie warto nas wspierać, bo to nie fundacja jest ostatecznym beneficjentem tej pomocy.

Dzieci dotknięte nieuleczalną chorobą oraz ich rodziny.

Mali pacjenci walczący z nowotworami.

Rodziny, które straciły najbliższych.

Mamy i ojcowie oczekujący narodzin ciężko chorego maluszka, który walczy w o to, by w ogóle przyjść na świat.

To są osoby, jakim pomogliście. A dla nas to wsparcie jest ogromnym bodźcem do działania. 1 procent podatku przekazało nam 25,5 tysiąca osób (1100 więcej niż przed rokiem). Tak wielu ludzi uważa, że nasi podopieczni są bardzo ważni. Czując takie wsparcie ogarnia nas wzruszenie. Po prostu.

1% podatku zmienia się w 1,5%

Nie wiemy co przyniesie kolejny rok. 1% podatku zmieni się na 1,5%. Jest to związane z tym, że – ze względu na nowe prawo – część osób z niższymi dochodami podatku w ogóle nie zapłaci. To groziłoby katastrofą organizacjom, jak nasza, które po takim ograniczeniu straciłyby podstawowe finansowanie. Dlatego ustawodawca wprowadził dodatkowe uregulowanie. Z podatków osób, które je zapłacą, przekazanych zostanie 1,5%. Jak wpłynie to na ostateczne kwoty, pozostaje jednak niewiadomą.

Póki co, cieszymy się i serdecznie dziękujemy za to, co zrobiliście w tym roku. Kwota, jaką otrzymaliśmy, zapewnia fundacji bezpieczeństwo i kompleksowość opieki nad maluchami – najważniejszymi osobami w tym całym podatkowym zamieszaniu.

Czytaj także:

Nowy spot w kampanii 1%

1% podatku – zaczyna się kluczowy sezon

Proszę, pamiętaj o 1%

Podatnicy wsparli nas rekordową kwotą. Dziękujemy za zaufanie!