Dziś, czyli 15 lutego, rozpoczyna się kluczowy sezon rozliczeń, w którym można przekazać 1% podatku wybranej organizacji pozarządowej.  Ten okres często decyduje o ich sprawnym funkcjonowaniu. Tak jest z naszą fundacją.

Środki z 1% pozwalają nam działać tak, by dotknięte ciężką chorobą dziecka rodziny, mogły żyć najbardziej normalnie jak się da. By zmniejszyć cierpienie do minimum, móc skupić się na tym, co dobre i cieszyć się wspólnymi chwilami

Żeby te cele zrealizować potrzebna jest, przede wszystkim, wysoko wyspecjalizowana kadra oraz równie specjalistyczny sprzęt. Niezbędna jest świetna organizacja i masa pozytywnej energii. O te dwie ostatnie sprawy jesteśmy spokojni, dwie pierwsze wymagają dużych nakładów finansowych. A wymieniliśmy tylko to, co najważniejsze, bo przecież potrzeb jest więcej – paliwo do samochodów, lekarstwa, środki higieniczne, pomoc socjalna… W przypadku domowego hospicjum jedynie kompleksowa opieka daje długotrwałe, najlepsze efekty.

Co się dzieje w okresie rozliczeń? Ponad 80 % podatników wypełni PIT-37. Ta deklaracja dotyczy m. in osób osiągających przychody z pracy, emerytur, umów zlecenie i o dzieło. Warto nie odkładać rozliczenia na ostatnią chwilę.

Każdy pracodawca zatrudniający w poprzednim roku pracownika do końca lutego musi doręczyć mu PIT-11. Sam podatnik składa deklarację do końca kwietnia. Być może już PIT-11 do Was trafił.

Przy rozliczaniu podatku 1% można zostawić państwu lub przekazać go organizacji pozarządowej. Ten mechanizm jest jednak stworzony specjalnie po to, by umożliwić tę drugą czynność. Korzystajmy z niej. A my od wielu lat pokazujemy, że warto.

Są różne sposoby rozliczeń. Przez usługę e-pit czy też wypełnienie papierowego druku. Wszystkie drogi umożliwiamy na naszej specjalnej jednoprocentowej stronie. Oczywiście, jeśli ktoś ma to szczęście, najwygodniej to zrobić przez księgową :).

Niezależnie od formy, koniecznie trzeba pamiętać o tym, że wpisując KRS naszej organizacji dajecie nam szansę na działanie, a to działanie oznacza lepsze życie naszych niezwykłych podopiecznych.

Proszę, pamiętajcie o 1%. Nasz KRS: 0000 288 520

Ważne linki:

Strona 1% 

Strona z formularzami PIT

e-PIT Online

e-Deklaracje