„Proszę, pamiętaj” – to hasło naszej kampanii związanej z pozyskaniem 1% podatku. To także tytuł spotu, który promuje tę kampanię. Od kilku dni można go obejrzeć w pełnej wersji na YouTube. Pojawi się też w mediach. M. in. od dziś w TVP Białystok, w wersji 30-sekundowej.

Czas płynie nieubłaganie. Zwykle nie wiemy, ile go dostajemy. Ale dzieci z domowego hospicjum i ich rodziny wiedzą, że mniej. Nasza fundacja sprawia, że tę krótszą drogę można wypełnić dobrymi chwilami i poczuciem bezpieczeństwa. Wiemy jak to zrobić. A działamy dzięki 1% podatku.

Taki jest przekaz spotu. Staraliśmy się, by był jak najbardziej jasny. W domowym hospicjum jest radość, jest bardzo wiele życia, a także świadomość zbliżającego się końca. Czasem to perspektywa odległa, czasem bliższa, czasem po prostu nieznana. Tym bardziej każdy kolejny dzień uważamy za najważniejszy.

Wydaje się, że film nie potrzebuje większego komentarza. Po prostu zapraszamy do jego obejrzenia i dzielenia się nim ze znajomymi. Zapraszamy też do obejrzenia galerii z nagrania spotu.

A nasz KRS jest niezmienny: 0000 288 520

Zapraszamy do przekazania 1% podatku na rzecz naszych podopiecznych. Można to zrobić tu.

Zobacz też: 1% podatku. Zaczyna się kluczowy sezon

Poniżej jeszcze najważniejsze dane. Jesteśmy bardzo wzruszeni efektem, a także wsparciem wszystkich, którzy uczestniczyli w tworzeniu dzieła.

 W spocie wystąpili:

❤️ Marysia Łapińska  (siostra Hani, podopiecznej Białostockiego Hospicjum dla Dzieci prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”)

❤️ Dorota Białkowska-Krukowska (aktorka, m. in. Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku)

❤️ Edyta Kapica (pielęgniarka Białostockiego Hospicjum dla Dzieci)

❤️ Dr Eryk Latoch (lekarz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci)

❤️ Anna Wojszel, Krystian Grygoruk, Tycjan Grygoruk (Grupa Cyrkplozja)

❤️ Wolontariusze: Janina Niwińska, Anna Rochalska, Klaudia Wijas, Filip Czetyrbok, Tomasz Okoński, Tomasz Wigda, Mikołaj Karbowski oraz Mia (maltańczyk).

 

❤️ Lektorat: Dorota Białkowska-Krukowska

 

🎥 Reżyseria: Krzysztof Kiziewicz, Radovan Lee / keelee

🎼 Muzyka: Adrian Jakuć-Łukaszewicz

✒️ Tekst lektorski / scenariusz: Miłosz Karbowski

🎤 Nagrania lektorskie: Szymon „Esdwa” Kubas

 

❤️ Make-up: Natalia Mancewicz

❤️ Fryzury: Sylwia Rudnicka