Być może widzieliście już nasze tegoroczne kreacje w kampanii 1%. Pojawiły się na kilku tablicach w Białymstoku, a także w internecie. Zaczął się bardzo ważny czas dla naszych podopiecznych. W tym roku hasło kampanii brzmi „Proszę, pamiętaj”.

To, w jak wielu deklaracjach podatkowych, pojawi się nasz numer KRS, decyduje o możliwościach opieki nad przewlekle chorymi dziećmi. To podstawowe źródło finansowania kluczowej działalności fundacji. O tym warto właśnie pamiętać przy wypełnianiu PiT-u online czy też na druku. Wspomniany nr KRS to:

0000 288 520

Dzięki środkom z 1% nasi lekarze i pielęgniarki mogą często odwiedzać naszych pacjentów, a do dzieci regularnie przyjeżdżają też fizjoterapeuci, psycholodzy i asystentki rodziny. Zapewniamy sprzęt medyczny i pomoc socjalną. I wiele, wiele innych rzeczy oraz czynności niezbędnych do tego, by rodziny w hospicjum mogły cieszyć się życiem, mimo ciężkiej choroby dziecka. Stwarzamy najlepsze, możliwe warunki do tego, by w domach kwitła miłość. By rodziny i dzieci czuły się bezpiecznie.

1% podatku to środki, których nie wyjmujemy z konta czy skarbonki. Te pieniądze są 1/100 z tego, co przekazujemy w ciągu roku z naszych zarobków Urzędowi Skarbowemu. I to nasza decyzja, czy zostaną w urzędzie, czy przekażemy je wybranej organizacji.

Jeśli tu jesteście, to na pewno wiecie, że warto wybrać naszą Fundację, a więc w rzeczywistości naszych podopiecznych. Zasługują na pomoc, a my wiemy, jak im ją zapewnić.

W styczniu PiT-y mogą składać już podatnicy zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych. Obowiązuje ich PiT 28. Zapraszamy do pobrania druku tutaj.