Fundacja „Pomóż Im” zrodziła się na onkologii dziecięcej. To wszystko, co robimy, zaczęło się 15 lat temu właśnie tam. I choć nasza działalność bardzo się rozwinęła, Klinika Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku pozostaje jednym z najważniejszych dla nas miejsc.

Gdy obchodzimy jubileusz z jeszcze większą mocą wracają wspomnienia. Półtorej dekady temu fundacja powstała, by zająć się dziećmi z chorobami nowotworowymi w momencie, gdy choroby nie udało się pokonać. Życie się przecież nie kończyło. Potrzebne było leczenie paliatywne i to w miejscu najbardziej dla dziecka przyjaznym, czyli w jego domu.

Ta część misji, oczywiście, została z nami, ale pomoc klinice i jej pacjentom zdecydowanie poszerzyliśmy. Wspieramy ją materialnie oraz organizując różnego rodzaju wydarzenia. I takie małe wydarzenie przeżyliśmy w środę , 28 września.

15-lecie Fundacji „Pomóż Im” odbyło się również w szpitalu. Dzięki niezawodnej Cukierni U Lecha, przekazaliśmy pacjentom, rodzicom i personelowi specjalnie wypiekane, zdrowe babeczki. Wyglądały i smakowały pysznie.

Oby dodały siły dzieciom i rodzicom o wielkich, walecznych sercach. Nasze serca biją dla nich niezmiennie mocno. W klinice byliśmy obecni przez 15 lat, jesteśmy przy niej teraz i zostaniemy tak długo, jak będzie nas potrzebowała.

Czytaj także:

pomozim.org.pl/klinika-onkologii/

pomozim.org.pl/sloneczny-dzien-dziecka-z-choroba-nowotworowa/