Nasze marzenie jest takie, by te pieniądze nie przesądzały o być albo nie być Hospicjum dla Dzieci. Ale, póki co, właśnie środki z półtora procent podatku pozwalają nam wiele marzeń o lepszym życiu zrealizować. Pomogliście nam ponownie i jest to wsparcie ogromne.

2 miliony 241 tysięcy 650 złotych i 33 grosze.

Taką kwotę z 1,5% podatku przekazaliście nam w złożonych w tym roku zeznaniach. To o 390 tysięcy złotych więcej niż w poprzednim rozliczeniu. Oznacza to wzrost – rok do roku – o 21%. Wstępny wynik znaliśmy już latem, ale oczekiwaliśmy na oficjalne dane z Ministerstwa Finansów. Ostatecznie, okazało się, że przebiliście nawet wysoką inflację! A przecież, tak jak wiele innych organizacji, obawialiśmy, że po zmianach podatkowych, wynik może być niższy.

Co ta wspaniała wiadomość oznacza? Słowo, które odpowiada na to pytanie brzmi: bezpieczeństwo.

Możemy planować kolejny rok. Ze spokojem o środki na opiekę medyczną, sprzęt, fizjoterapię, wsparcie psychologiczne czy pomoc socjalną udzielaną rodzinom Hospicjum dla Dzieci. A rodziny mogą czuć – właśnie – bezpieczeństwo, czyli to, co codziennie im zapewniamy.

Za kilka miesięcy temat półtora procent podatku wróci. Ponownie będziemy przypominać o przekazaniu tej nic nie kosztującej pomocy, która daje tak wiele. A na co dzień nadal będziemy starać się o środki, jakie wypełnią wszystkie pozostałe luki. Na razie tak wygląda rzeczywistość. Jest trudna, ale dobre samopoczucie podopiecznych, uśmiechy rodzeństwa czy spokój rodziców codziennie potwierdzają, że warto. Wasze zaufanie, które buduje tak znakomity wynik rozliczeń podatkowych, motywuje nas równie mocno.

W tej sytuacji po prostu musi być dobrze, prawda? 🙂

Czytaj także:

1,5% podatku zamiast 1%. Jak przekazać?

1% podatku = 1,852 mln złotych