Najważniejszą rzeczą, jaką chciałabym Wam przekazać, żebyście zabrali ją ze sobą, to jest to, czego potrzebują nasi podopieczni. To obecność – mówiła dr Elżbieta Solarz, prezes Fundacji „Pomóż Im” podczas inauguracji kampanii „Pola Nadziei”.

Pierwsze pole zostało zasadzone tuż pod Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku

– Nie chodzi o SMS-y, nie o lajki. O taką obecność, w której się czuje ciepło dłoni, bicie serca, oddech człowieka, który jest przyjacielem. Który nigdy cię nie zostawi, a zwłaszcza w momencie, w którym czujemy się najtrudniej i najgorzej. To jest nasza misja. Taka obecność rodzi nadzieję, usuwa lęk. Nadzieja pozwala pokonać trudności, by przekroczyć własne granice. Proszę, byście tą misję nieśli dalej – dodała dr Solarz.

Po raz 14.

To będzie 14. edycja kampanii promującej wśród młodych i bardzo młodych ludzi wolontariat i wrażliwość na potrzeby najciężej chorych dzieci – podopiecznych domowego hospicjum, prowadzonego przez naszą fundację. Inauguracja odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, gdzie czujemy się jak w domu.

Podsumowaliśmy też XIII edycję. Uczestniczyło w niej 125 placówek edukacyjnych i innych instytucji.

Dzięki akcjom w całym województwie i wielkiej finałowej kweście, która miała kilka odsłon, na rzecz podopiecznych domowego Hospicjum dla Dzieci trafiło 134 tysiące 697 złotych i 10 groszy. Czasy nie są łatwe, a więc wynik cieszy. Jest o nieco ponad 1300 złotych wyższy niż w poprzednim roku.

Drugim, bardzo ważnym istotnym elementem kampanii, są edukacje, które prowadziliśmy w szkołach czy przedszkolach. W ten sposób kolejne pokolenia są uczulane na potrzeby najsłabszych. Symbolem akcji pozostają, oczywiście, żonkilowe pola. Dzięki kilku tysiącom rozdysponowanych cebulek powstały w wielu zakątkach województwa podlaskiego.

Pola Nadziei – jak dołączyć?

Tradycyjnie, premierowe cebulki, uczestnicy inauguracji posadzili na specjalnie przygotowanym małym polu pod Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku. 14. edycja może być jeszcze lepsza. Już teraz zgłaszają się do niej nowe placówki, z kolejnymi pomysłami. Na inauguracji było bardzo wielu uczniów, a pakiety – choć przygotowaliśmy ich naprawdę sporo – rozeszły się migiem.

Przypomnijmy, co zapewniamy uczestnikom:

pakiety cebulek, konkursy, pomysł na realizację i propozycje akcji oraz zaświadczenia dla uczniów, nauczycieli, szkół, instytucji uczestniczących w kampanii.

Wszystkie szkoły i instytucje, które chcą dołączyć do kampanii, zapraszamy do kontaktu:

polanadziei@pomozim.org.pl. Tel. 605 460 330

Strona kampanii: pomozim.org.pl/polanadziei

To co, działamy! W tej edycji pod nowym, pięknym hasłem: POMOC MA KWITNĄCĄ MOC.

Placówki nagrodzone w 13. edycji „Pól Nadziei”

Siewcy Nadziei: Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance, Niepubliczne Przedszkole Europrymusek w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku, Zespół Szkół Akademickich w Łomży, Zespół Szkół Samorządowych w Janowie, Szkoła Podstawowa w Rutkach Kossakach.

Ordery Nadziei: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ogrodniczkach, Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży, Akademickie Liceum Politechniki Białostockiej, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku.

Nagroda specjalna za wyjątkowe, wieloletnie zaangażowanie: Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej.

Posłuchaj relacji w Radio Białystok

Czytaj także:

Pola Nadziei – podsumowanie

Pola Nadziei. Galeria z kwesty