Podlaskie Impresje, charytatywna aukcja obrazów, ma swoją dodatkową, internetową odsłonę. Konkretnie „Świąteczną dogrywkę”. Na profesjonalnej platformie aukcyjnej OneBid można wylicytować piękne obrazy podlaskich malarzy, a cały dochód wesprze naszych podopiecznych.

Podlaskie Impresje – jak licytować?

Licytowanie jest proste. Wystarczy zarejestrować się do aukcji na stronie: https://onebid.pl/pl/auction/-/4982

Ceny wywoławcze są niskie, w granicach 300-500 złotych. Większość dzieł przedstawia rodzime krajobrazy, które można na stałe umieścić na ścianie sypialni czy salonu. Ale są też inne pozycje, w tym oryginalna grafika.

Aukcja potrwa do 23 maja, do godziny 20.

Partnerzy i malarze pełni serca

PIK, czyli Podlaski Instytut Kultury współpracuje z nami od kilku lat. Pierwsza aukcja odbyła się w 2019 roku. Mamy też za sobą odmiany internetowe, również na OneBid. Platforma udostępnia nam swoje zasoby nieodpłatnie.

– Cieszę się ogromnie, że już kolejny raz nasza instytucja wspólnie ze współpracującymi z nami artystami może wesprzeć podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Obrazy, które są wystawione w internetowej aukcji charytatywnej powstały podczas organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury plenerów malarskich. To piękne i wartościowe prace – jest nam miło, że mogą posłużyć wsparciu pięknej inicjatywy. Bardzo dziękuję Fundacji „Pomóż Im” za pracę, zaangażowanie, za dzieło domowego hospicjum i za to, że uczy nas wszystkich pomagać – podkreśla Agnieszka Kurzyna-Zarzecka, p.o. dyrektora Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.

11 na 12 wystawionych dzieł pochodzi od artystów związanych z PIK. Przypomnijmy, Podlaskie Impresje 2022 odbyły się w grudniu „na żywo”, w ramach Miesiąca Dobroczynności. Część obrazów została po aukcji. Niektóre zlicytowane trafiły ponownie do nas. Zwycięzcy aukcji postanowili przekazać obrazy nam z powrotem, by jeszcze raz pomogły dzieciom. Takie gesty są zawsze wyjątkowe.

A poniżej lista autorów, którzy przekazali nieodpłatnie swoje dzieła na licytację:
Barbara Henryka Kowalewska, Elżbieta Czausz-Matel, Maria Żołowicz, Stanisław Wesołowski, Zbigniew Pieleszek, Katarzyna Popławska, Adam Ślefarski, Dana Grodzka, Edyta Traczewska-Niechwiedowicz, Hanna Siemionow, Małgorzata Miecielska.

Serdeczne dzięki! Tak właśnie maluje się dobro! W galerii poniżej przedstawiamy wszystkie wystawione obrazy.

Zapraszamy do odwiedzenia strony aukcji i licytowania.

Czytaj także:

Podlaskie Impresje już 8 grudnia

Podlaskie Impresje – wylicytuj obraz i pomóż