Plum Ekiden Białystok odbędzie się 3 i 4 czerwca 2023 roku. To już 9. raz, gdy setki biegaczy wesprą podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Zapisy idą pełną parą. Drużynę zarejestrować można tutaj.

Kolejny bieg dla dzieci

Organizator, Fundacja Białystok Biega, od początku związała się z nami i ta współpraca jest niezwykle owocna. Dzięki środkom z wpisowego na rzecz Hospicjum trafiło już ponad 170 tysięcy złotych.

Rok temu, Plum Ekiden, odzyskał pełny blask, po czasie, gdy organizację bardzo utrudniała pandemia. Na starcie znów stanęła pokaźna liczba uczestników – ponad 1200. Dzięki dołączeniu tytularnego sponsora – firmy Plum – impreza miała fantastyczną oprawę.

W tym roku – tak się nam wydaje – będzie jeszcze lepiej! Stadion w BOSiR w białostockim Zwierzyńcu już czeka na to, by się totalnie zapełnić :).

Plum Ekiden – jak wystartować?

Przypomnijmy, że Ekiden to długodystansowy bieg sztafetowy. W Białymstoku dorośli startują 4 czerwca w dwóch konkurencjach:
• sztafeta maratońska, w której 6 osób pokonuje dystans maratonu – 42 km i 195 m; zawodnicy biegną odpowiednio: 7,195 km + 10 km + 10 km + 5 km + 5 km + 5 km;
• sztafeta 4×5 (czyli czterech biegaczy pokonuje po 5 km, w sumie 20 km).

Dodatkowo, już nieodłącznym, kapitalnym elementem imprezy jest Mini Ekiden – czyli sztafeta dziecięca, która odbędzie dzień wcześniej, w sobotę 3 czerwca. Tu drużyny złożone z 4 dzieci w wieku 4-14 lat pokonują 4 okrążenia bieżni (każdy uczestnik 1 okrążenie). Trzeba po prostu to widzieć, by móc doświadczyć niesamowitych emocji, jakie przeżywają najmłodsi startujący w tym wyścigu!

Plum Ekiden jest naprawdę dla każdego. Limity czasowe pokonania trasy są bardzo wysokie. Trzeba by chyba uciąć sobie drzemkę, by się w nich nie zmieścić ;). Dlatego startują w nim i ci, co trenują na co dzień, i ci, co zastanawiają się, czy 5-kilometrowy spacer jest na pewno dla nich ;).

W Plum Ekiden biegnie się dla atmosfery, integracji i poczucia pomagania. To kapitalny sposób na to, by np. zżywać ze sobą zespoły firmowe. Bardzo wiele firm już to wie i jest z nami od dawna!

Zapraszamy na stronę biegu: https://plumekiden.pl/
Tu można śledzić Fanpage Ekiden Białystok

A dzięki nim ta impreza się odbywa:
Organizator: Fundacja Białystok Biega
Współorganizator: miejskoaktywni.pl

Sponsor tytularny: firma Plum
Sponsorzy: Taniaksiazka.pl, Bee.pl
Partner: Tent Balony
Partner flotowy: east rent

Patroni medialni: Polskie Radio Białystok, biegowe.pl
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Białegostoku

Czytaj także:

Plum Ekiden- święto biegania i pomagania

Plum Ekiden – kapitalny weekend z bieganiem

Fot. Krzysztof Karpiński