Piękno – przedmiot zainteresowania filozofów, mówców, poetów. Najczęściej kojarzy się nam z wyglądem zewnętrznym, a pojmowanie piękna jest różne w zależności od kultury, społeczeństwa, czy indywidualnych preferencji i czasu. Inaczej wyglądały piękne kobiety w XIX wieku, a inaczej teraz… Warto jednak pamiętać, że piękno nie zawsze musi być tym, co zewnętrzne. Może wynikać z głębi, wartości i potrzeb.

I mając na uwadze takie pojmowanie tego słowa nasza Fundacja uruchomiła kampanię pod nazwą ”Piękno dobrem czynione”. Chcemy w niej zwrócić uwagę na sytuację i potrzeby kobiet, które nie mają czasu na to, by zadbać o siebie i odsuwają na bok swoje potrzeby. Są to mamy nieuleczalnie chorych dzieci znajdujących się pod opieką hospicjum domowego. Czuwają przy swoich dzieciach przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Nie wstają codziennie rano po to, by się przygotować i wyjść do pracy, nie spotykają się ze znajomymi w kawiarni, nie chodzą z rodziną do kina, nie mają czasu na wizytę u kosmetyczki… Są zmęczone, często czują się osamotnione i bezradne. Ale możemy sprawić, by poczuły się mocniejsze.

I tu naprzeciw wychodzi kampania „Piękno dobrem czynione”, w której zachęcamy do wsparcia finansowego pomocy psychologicznej dla hospicyjnych mam.

Kampanię wspierają m.in. Gabinety Medycyny Estetycznej. W tych, które zdecydowały się na partnerstwo w akcji znaleźć można plakaty i ulotki z szerszą informacją. Przyłącz się do pomocy hospicyjnym mamom


Czytaj także:

Mama ma dziś swój dzień

Dzień Kobiet w Fundacji „Pomóż Im”