Biuletyn Fundacji „Pomóż Im” – nowy, jeszcze pachnący farbą drukarską, pełny ważnych i ciekawych treści – już jest w naszej siedzibie.

Oczywiście, nasze główne wydawnictwo, jest też dostępne online. Można je przeczytać lub ściągnąć tutaj.

Jaś – bohater pierwszoplanowy

Na okładce widzimy zdjęcie Jasia, podopiecznego Hospicjum dla Dzieci. Na fotografii jest z tatą. Chłopczyk to główny bohater biuletynu. O dzielnym maluchu opowiada jego mama, Justyna, w wywiadzie z Agatą Sawczenko zatytułowanym „Uśmiech Jasia sprawia, że chce się żyć”.

Zachęcamy też gorąco do lektury rozmowy z dr Elżbietą Solarz, prezesem Fundacji „Pomóż Im”. To wywiad wyjątkowy, związany z 15-leciem naszej organizacji. Spojrzenie w przeszłość, wspomnienie pierwszych pacjentów, a także pomysły na przyszłość. Niedługo fundacja otworzy przecież Dom Opieki Wytchnieniowej.

Rok… bez wytchnienia

My, jako zespół, na wytchnienie za bardzo sobie w tym roku nie pozwoliliśmy ;). W biuletynie znajdziecie kalendarium najważniejszych wydarzeń i działań z 2022 roku. I, choć jest skrótowe, zajmuje 7 stron. Od szkolenia z perinatalnej opieki paliatywnej, jakie prowadziliśmy w styczniu, do trwającej właśnie grudniowej akcji „Nie tylko Święty daje prezenty”. Każdego miesiąca działo się coś dobrego. Warto prześledzić te akcje, może pojawią się nowe pomysły albo nowi wolontariusze, którzy chcieliby takie przygody przeżyć?

Szerzej natomiast wspominamy wielką, żonkilową kwestę – finał „Pól Nadziei”. Uczestniczyło w niej ponad 300 wolontariuszy. To było naprawdę COŚ! Kwesta wróciła po okresie, gdy uniemożliwiała ją pandemia i – mimo kiepskiej pogody – był to powrót w wielkim stylu :).

Nowożeńcom, firmom, wolontariuszom…

…proponujemy lekturę kolejnych artykułów. Dowiecie się:

  • dlaczego warto i jak przyjemnie jest dostawać i dawać nadzieję zamiast kwiatów podczas ślubu;
  • jak organizować firmowe pomaganie przez działanie;
  • o wolontariacie w Fundacji „Pomóż Im”, dzięki „pamiętnikowi ochotnika” autorstwa Zuzanny Kozerskiej – nie tylko wolontariuszki, ale też utalentowanej dziennikarki i fotografki.

Całość uzupełnia edukacyjny cykl, w którym opowiadamy tym razem o niezbędnym sprzęcie medycznym, jakiego używamy w Hospicjum Dla Dzieci. O tym, co pozwala na stały monitoring parametrów życiowych pacjentów, co umożliwia prawidłowe oddychanie czy bezpieczny sen.

Biuletyn Fundacji „Pomóż Im” poleca się do czytania :).

Wszystkich zainteresowanych egzemplarzami drukowanymi (biuletyn jest nieodpłatny) zapraszamy do kontaktu z biurem fundacji. Mail: biuro@pomozim.org.pl; tel. 85 66 22 003.

Zobacz także:

Biuletyn Fundacji „Pomóż Im” 2022

Biuletyn Fundacji „Pomóż Im” 2021

Fundacja z misją (materiał TVP Białystok)