Międzynarodowy Dzień Palenia Świec odbywa się zawsze w drugą niedzielę grudnia. Być może nie jest to jedno z najbardziej znanych świąt na świecie, ale w Hospicjum dla Dzieci jedno z najważniejszych.

Zgodnie z tradycją, tego dnia – o godzinie 19.00 w każdej strefie czasowej – zapalane są świece jako znak pamięci o wszystkich zmarłych dzieciach. Bez względu na wiek i okoliczności ich odejścia.

To życie, a nie śmierć, jest esencją hospicjum. Jednak ta druga również jest w nim obecna. Ból po stracie staramy się łagodzić, przygotować na niego, jednak zawsze pozostanie obecny przez lata.

Tym ważniejsze jest, by móc się nim podzielić. Dlatego Dzień Palenia Świec spędzamy razem z rodzinami po stracie. Tak było w tym roku, gdy zobaczyliśmy  się z nimi na mszy, a potem w siedzibie fundacji. Pogoda znacząco utrudniła dojazd, ale w kameralnym gronie zdołaliśmy zapalić znicze i porozmawiać przy cieple kominka.

Rodzice, tracąc dziecko, zostają osieroceni. Dlatego tak ważne jest wsparcie, jakiego udzielamy, choćby w tym, niezwykłym dniu.

Przeczytaj także:

Grupy Wsparcia prowadzone przez Fundację „Pomóż Im”