Miesiąc Dobroczynności wystartuje tradycyjnie, na początku listopada, po Dniu Wszystkich Świętych. Ale prapremiera, i to podwójna, odbyła się już w tym tygodniu.

Artea dzieciom

18 i 19 października około 600 młodych widzów obejrzało przedstawienie „Opowiastki z lasu i nie tylko…”. Na scenie Auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB wystąpili równie młodzi tancerze z Otwartej Przestrzeni Artystycznej „Artea”.

„Opowiastki z lasu i nie tylko…” to wspaniałe widowisko w inscenizacji pani Iriny Sidoruk. To nie jest zwyczajne przedstawienie, to po prostu sztuka przez duże „S”. Dopracowana w każdym szczególe i poprzedzona wielką pracą młodych artystów.

Tancerze z Artei od 2017 roku występują dla Dzieci z Hospicjum. To był już kolejny, bardzo udany event z ich udziałem. Dodajmy, że licznie zgromadzeni uczniowie mogli obejrzeć widowisko za darmo. Zasadą było natomiast dobrowolne wsparcie hospicjum datkiem do puszki. Dzięki czemu udało nam się zebrać 5239,64 zł na potrzeby naszych podopiecznych. Cudownie!

Sami twórcy wydarzenia tak do nas napisali: „Taniec na scenie daje naszym dzieciom olbrzymią frajdę, ale pomoc podopiecznym Fundacji „Pomóż Im” to jeszcze większa satysfakcja i budowanie ich poczucia wartości. Po prostu pomagamy sobie wzajemnie, dziękujemy i wracamy do pracy aby przygotować kolejne akcje”.

My z całego serca dziękujemy Wam – młodym artystkom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przedstawień oraz nauczycielom i uczniom, którzy zasiedli na widowni. Dziękujemy również naszym niezastąpionym wolontariuszom: Kasi, Ludwice i Mikołajowi, który zaliczył  wyjątkowo efektowny debiut w wolontariacie ;).

Miesiąc Dobroczynności tuż tuż

Tak, jak wspomnieliśmy na początku, występy uzdolnionych tancerzy zwiastują nadchodzący Miesiąc Dobroczynności. Już wiemy, że uzbieraliśmy ponad 5 tysięcy 200 złotych na potrzeby Hospicjum dla Dzieci. 

Akcji będzie jednak znacznie więcej. Już dziś zapraszamy na nasz niezwykły Charytatywny Bal Andrzejkowy, który zaplanowaliśmy na 19 listopada w Hotelu Traugutta 3. Wiadomo, że na początku grudnia czeka nas piękna aukcja obrazów, a przez cały okres trwania kampanii niezwykłe akcje z firmami i aukcje internetowe. O wszystkim będziemy informować, a już na dniach ruszy dedykowana akcji podstrona.

Każdy może dołączyć do akcji, bo dla każdego jesteśmy w stanie zaproponować najlepiej do niego pasującą formę wsparcia. Zapraszamy do kontaktu:

miloszkarbowski@pomozim.org.pl

Tel. 609 442 497

Czytaj także:

Artea tańczy i pomaga

Artea tańczy dla hospicjum

Rekordowy Miesiąc Dobroczynności