Niezwykłe, charytatywne bajki młodych artystów z ARTEI wróciły po pandemicznej przerwie. Wystąpili oni po raz pierwszy od dwóch lat pojawiając się na scenie Bielskiego Domu Kultury z przedstawieniem „Opowiastki z lasu i nie tylko”. Całość dochodu z wydarzeni, prawie 3800 złotych, wesprze podopiecznych naszej fundacji.

Bohaterami „Opowiastek z lasu i nie tylko” są zwierzęta: świnki, wiewiórki, szopy. Widowisko taneczne oparte jest na „Powiastkach Beatrix Potter”. Publiczność poznaje różne historie ukazujące relacje społeczne. Przedstawienie jest kierowane do dzieci w wieku 5-10 lat. Na widowni zasiadło ich prawie 300. Spektakl, przedstawiający opowieść w formie baletu, zrobił na publice ogromne wrażenie. Dzieci miały dosłownie otwarte buzie z zachwytu.

Po przedstawieniu mali aktorzy mogli się poczuć niczym… gwiazdy. Widzowie weszli na scenę, robili sobie zdjęcia z artystami. Już wiadomo, że chcą przyjść na kolejny występ. A następna charytatywna bajka muzyczna Artei – „Opowieść o Cebulku” – wystawiona zostanie 5 maja 2022 r., o godz. 10.30, również w Bielskim Domu Kultury. Cena cegiełki-biletu: 15 złotych.

„Opowieść o cebulku” to również widowisko taneczne, oparte na motywach bajki Gianni Rodari – Cipollino. Jego bohaterami są owoce, warzywa i kwiaty. W swoim bajkowym miasteczku, podobnie jak ludzie, prowadzą życie pełne codziennych trosk oraz nadziei na lepszą przyszłość. Za inscenizację odpowiada Irina Sidoruk.

Dodatkowo, oba przedstawienia, zostały nagrane i wydane w formie płyt DVD, które również można zakupić. Cena to 25 złotych. Kwota ze sprzedaży trafi na rzecz podopiecznych prowadzonego przez nas domowego hospicjum dla dzieci.

Otwarta Przestrzeń Artystyczna Artea współpracuje z Fundacją „Pomóż Im” od 2017 roku. Charytatywne bajki muzyczne to jedna z form tej współpracy.

Zobacz więcej: Oferta „Opowieść o Cebulku” 

Zobacz więcej: Oferta „Opowiastki z lasu i nie tylko”