Miesiąc Dobroczynności 2021 zakończyliśmy w grudniu. Ale, ponieważ była to niezwykle rozbudowana kampania, część środków spływała po dłuższym czasie i z podsumowaniem musieliśmy poczekać. Ale warto być cierpliwym. Niesamowity bilans tej edycji wyniósł 84 758 zł!

Wynik obliczony jest już po odjęciu wszystkich kosztów. I jest to absolutny rekord! Osiągnięty w dobie pandemii i niepewności w gospodarce. Potwierdziło się, że Polacy, nawet w trudnych chwilach, potrafią okazać wielkie serce.

Cała kwota przeznaczona zostanie na wyposażenie Domu Opieki Wytchnieniowej. Dom taki, pierwszy w województwie podlaskim, otworzymy już w tym roku. Niepełnosprawne dzieci otrzymają w nim troskliwą i profesjonalną opiekę godzinową lub całodobową a ich opiekunowie niezbędny czas wytchnienia.

Najbardziej znaczącymi akcjami Miesiąca Dobroczynności były:

  • Bal charytatywny Fundacji „Pomóż Im”.
  • Aukcje charytatywne, które prowadziliśmy na Charytatywni Allegro.
  • Vikołajki – autorska akcja Kuchni Vikinga. Dochód z niej przeznaczony został na zakup trzech nowoczesnych stołów rehabilitacyjnych, które już zostały zamówione i trafią do Domu Opieki Wytchnieniowej.
  • Zbiórka prowadzona przez Aventus Group. Firma pomnożyła kwotę zebraną wśród klientów przez 20!

Poza tym akcje organizowały: Ask Biznes, oraz Restauracje Atmosfera i Pawilon Towarzyski. Wsparła nas też firma Wojtex. Sami prowadziliśmy jeszcze aukcję obrazów z Podlaskim Instytutem Kultury na platformie OneBid.

Aukcje te, podobnie jak licytacje na balu i Allegro, odbyły się dzięki przekazaniu nam pokaźnej liczby kapitalnych przedmiotów i usług przez wielu niezwykłych ludzi i fantastyczne firmy, jak choćby Elem i Kuvings. Szczególnie dziękujemy też Kamilowi Piłaszewiczowi, który niezłomnie wspiera nas w ich pozyskiwaniu, a także malarzom, przekazującym swoje dzieła – m. in. Magdalenie Talmon, Grzegorzowi Radziewiczowi, Katarzynie Krauze-Romejko i Bogdanowi Sołowianiukowi.

Nie da się wszystkich wymienić. Największą nagrodą dla darczyńców jest zresztą fakt, że ich pomoc okazała się skuteczna.

To wszystko złożyło się to na tak rewelacyjny wynik. Warto było podjąć tyle trudu. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za wsparcie lub udział w kampanii!

Wrócimy z nią zapewne w listopadzie, ale już teraz biegnie dla nas kolejny, najważniejszy w roku okres. To czas, w którym można przekazać 1% podatku wybranej organizacji. Te środki stanowią podstawowe źródło finansowania opieki nad naszymi podopiecznymi. Prosimy, koniecznie o tym pamiętajcie.

KRS naszej fundacji: 0000 288 520.

Tak wyglądał Miesiąc Dobroczynności