Dzieci z ARTEA Otwarta Przestrzeń Artystyczna zatańczyły dla dzieci z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. 2 spektakle, 4 przedstawienia, 55 tancerzy na scenie i kilkunastu wolontariuszy, a przede wszystkim ponad 1500 widzów. To krótkie podsumowanie 4 charytatywnych przedstawień, które odbyły się w Kinie Forum w Białymstoku i Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim. Nie zabrakło owacji na stojąco, pamiątkowych sesji zdjęciowych i kwiatów od wzruszonych rodziców i dziadków. Było pięknie:)

Za każdym sukcesem stoją ludzie. Za sukcesem charytatywnych przedstawień „Opowiastki z lasu” i „Opowieść o Cebulku” stoją utalentowane młode tancerki, które na scenie dały z siebie wszystko to co najlepsze, Irina Sidoruk – kochająca sztukę i taniec choreografka i rodzice, którzy nieustannie motywują i wspierają dzieci w rozwijaniu ich talentu i pasji.

Charytatywne przedstawienia  miały być wystawione 2 lata, ale z powodu obostrzeń pandemicznych wydarzyło się to dopiero teraz. Za to ze zdwojoną siłą. Zebraliśmy ponad 11 tysięcy zł.! Wynik jest imponujący:). Pozyskane środki pozwolą zapewnić nieuleczalnie chorym dzieciom, podopiecznym domowego hospicjum m.in.: artykuły higieniczne i opatrunkowe, rehabilitację czy leki.

Podopieczni ARTEA Otwarta Przestrzeń Artystyczna zatańczyli i pomogli tym, którzy sami nie mogą tańczyć, malować czy śpiewać. Pięknie Im za to dziękujemy! Dzieciom, życzymy wytrwałości w dążeniu do celu, a w przyszłości tańca na największych światowych scenach, Panu Jarosławowi i Pani Irinie Sidoruk wielu  sukcesów i zawsze udanych premier.

Podziękowania należą się również dwóm wyjątkowym kobietom – Magdzie Właszek i Agnieszce Mierzejewskiej , które na swoich zdjęciach uwieczniły najpiękniejsze momenty.

Relacja foto z występu w Bielsku Podlaskim – tutaj