32 niepełnosprawnych dzieci zamieszkałych w Białymstoku skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji realizowanej przez Fundację „Pomóż Im” w ramach zadania finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt właśnie rozpoczął się i potrwa do końca listopada.

11 wizyt na każde dziecko

Każdy uczestnik projektu będzie miał zapewnionych 10 rehabilitacji oraz dodatkową wizytę kwalifikującą do indywidualnej terapii. Zabiegi zostaną zrealizowane w Familijnym Centrum Medycznym prowadzonym przez Fundację „Pomóż Im”, przy ul. Mazowieckiej 33 w Białymstoku.

– Zadanie realizujemy po raz piąty i dotychczas skorzystało z niego prawie 100 dzieci – mówi dr Eryk Latoch, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”. – Cieszy nas to, że jest możliwość zapewnienia bezpłatnej rehabilitacji dzieciom, bo wszyscy doskonale wiemy jak jest ona ważna i potrzebna osobom niepełnosprawnym i jakie są trudności w dostępie do niej. 11 zabiegów, które zapewnimy każdemu dziecku w ramach projektu, pozwoli osiągnąć efekt i poprawić jakość życia dzieci – dodaje E. Latoch.

Decyduje kolejność zgłoszeń

W sumie, w ramach tegorocznej edycji zadania rehabilitanci Fundacji przeprowadzą 352 zabiegi.
Skorzysta z nich 32 małych mieszkańców Białegostoku.

Na rehabilitację można zgłaszać się telefonicznie do Familijnego Centrum Medycznego pod numer:
605 350 680. Warunkiem działu w projekcie jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności dziecka, zamieszkanie na terenie Białegostoku i wiek w przedziale 0-18 lat.

Liczba miejsc na bezpłatną rehabilitację jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj także:

Rehabilitacja – O uśmiech dziecka

Bezpłatna rehabilitacja osób dorosłych w FCMed