Plum Ekiden 2023 przeszedł do historii. Zapisał się w niej jako kolejna genialna biegowa impreza. Co najważniejsze – połowę większa niż rok wcześniej!

W dwa dni na Stadionie BOSiR wystartowało 1900 osób. Ponad 900 dzieci w sobotę w Plum Ekiden Mini i ponad 900 dorosłych, a także młodzieży w niedzielę w sztafetach – maratońskiej i 4×5 km.

Plum Ekiden dla Fundacji „Pomóż Im”

Barbara Kochman, psycholog Fundacji „Pomóż Im”

Liczba biegaczy jest ważna z wielu względów. Co jasne, im ich więcej, tym lepsza impreza :). Natomiast, z punktu widzenia wsparcia hospicjum, każdy kolejny zawodnik to środki przekazane na naszych podopiecznych. 30 procent od całego wpisowego. Czekamy na podliczenie, ale kwota na pewno będzie pokaźna.

Dobrą energię czuje się na każdym metrze rywalizacji. To już dziewiąty rok, gdy Fundacja Białystok Biega – organizator wydarzenia – pomaga naszym maluchom. Chyba wszyscy już wiedzą po co to wszystko :). A że potrafią się przy tym wspaniale bawić, to zasługa atmosfery, a przede wszystkim, samych zawodników.

Firma Plum, jej władze, zespół i liczne drużyny to również kapitał, który niesłychanie wzmocnił białostocki Ekiden. Nie tylko finansowo, bo przecież, jako sponsor tytularny, sprawia, że impreza może się odbyć. Ekipa Plum dokłada wielką cegiełkę do tego, że na stadionie tyle się dzieje.

W bieg zaangażowani są bardzo także wielcy przyjaciele naszej fundacji: Tania Książka, Bee.pl i Radio Białystok. Czujemy się tam jak w rodzinie.

Fundacja „Pomóż Im” dla Plum Ekiden

Nasi podopieczni otrzymują wsparcie, a więc my też wspieramy Plum Ekiden. W fundacyjnym namiocie zagospodarowaliśmy niezliczoną ilość małych buź do pomalowania czy ramion do wytatuowania (oczywiście brokatem ;). Były też skręcane balony, domki do kolorowania i inne atrakcje. Nasi dzielni wolontariusze pobili rekordy w tworzeniu tych dzieł!

W niedzielę – po raz pierwszy – zdecydowaliśmy się na jeszcze jeden krok. Stworzyliśmy własną strefę kibica! Endorfiny, jakie się uwolniły w naszej ekipie, sprawiły, że po 5 godzinach nieustannych tańców, okrzyków i przybijania piątek, wolontariuszki stwierdziły tylko: „szkoda, że to koniec”. To naprawdę niesamowite uczucie, gdy walczący o każdy metr biegacze, czerpią dodatkowe siły z naszej pozytywnej energii.

Na starcie nie mogło zabraknąć też naszych drużyn. W sztafecie maratońskiej wystartowali: Barbara Kochman (psycholog fundacji), Katarzyna Bondarenko, Anna Chmurkowska, Ewelina Trzeszczkowska, Marcin Łapiński (rodzice byłych lub obecnych podopiecznych) i Maciek Kołpak (brat byłej podopiecznej). Ta niezwykła hospicyjna sztafeta ukończyła maratońską trasę, zajmując ostatecznie 95. miejsce (48. w klasyfikacji firmowej) z czasem 04:03:24. Na dystansie 4×5 km zaskoczyli nas Przyjaciele Fundacji „Pomóż Im” – Andrzej Bogaczuk, Gosia Dubrowska, Sergiusz Bondarenko i Adam Rzońca. „Wykręcili” super czas – 01:41:05, zajmując świetne 17. miejsce.

W Plum Ekiden Mini wystąpili Kuba Półtorak, Marcel Trzeszczkowski oraz Tymon i Marcel Chmurkowscy – wszyscy to rodzeństwo obecnych lub byłych podopiecznych hospicjum. Drużynę Małych Przyjaciół Fundacji „Pomóż Im” stworzyli natomiast Michasia i Mikołaj Karbowscy oraz Emilka i Michał Dzienis. Nikt się nie zatrzymał, każdy ambitnie walczył do samej mety :). I niech cała impreza również już tylko idzie naprzód i będzie coraz większa i jeszcze piękniejsza!

Czytaj także:

Relacja z biegu dzieci w Radio Białystok

Relacja ze sztafet dorosłych w Radio Białystok

Nasza niezwykła drużyna na Plum Ekiden

Plum Ekiden- święto biegania i pomagania