Dzień Dziecka w Hospicjum dla Dzieci jest dniem nadzwyczajnie wyjątkowym. Dlaczego aż tak?  W hospicjum odmierzamy czas inaczej. Liczy się każdy dzień i każdy jest wyjątkowy. Dlatego 1 czerwca to święto absolutne. Dzień tylko dla naszych dzielnych bohaterów. Święto małych osób, które mają niewiele lat, ale ogrom siły i odwagi.

Dzień Dziecka przeżywamy zawsze podwójnie. Gdy nasza hospicyjna ekipa jest w domach nieuleczalnie chorych dzieci, wolontariusze odwiedzają Klinikę Pediatrii Onkologii i Hematologii w UDSK. Tam inni bohaterowie walczą z wyzwaniem, jakie rzucił im nowotwór. Oni również codziennie nas inspirują, dają siłę i częstują uśmiechem, mimo wszystkiego, co ich spotyka.

Prezenty na dobry nastrój

Dzień Dziecka w Hospicjum dla Dzieci oznacza zawsze prezenty. Do domów naszych podopiecznych pojechały piękne chusty Tula, idealne do okrycia na opalne dni. Rodzeństwo hospicyjnych dzieci otrzymało natomiast plecaki ufundowane przez firmę Kalter.

Do kliniki onkologii trafiły również wspomniane plecaki. Firma Kalter ufundowała ich naprawdę sporo – wielkie dzięki! Do szpitala dostarczyliśmy także zabawki lub dostosowane do wieku zestawy kreatywne. Dodatkowo, Pogotowie Dietetyczne ufundowało pyszne przekąski: desery owocowe, drożdżówki i croissanty.

Życzenia na spełnienie marzeń

Oczywiście, prezenty są istotne. Natomiast najważniejsze, co chcielibyśmy w tym dniu przekazać to najbardziej wyjątkowe życzenia. Miłości i nadziei. Zmniejszenia lub wyeliminowania cierpienia, jakie Was dotyka w tak młodych latach.

Życie bywa niesprawiedliwe, ale pamiętajcie, że jesteśmy obok, pomagamy Wam, wspieramy i – po prostu – kochamy. Mamy w sercach płomień nadziei i wierzymy, że uda nam się przezwyciężyć trudności, przynieść ulgę i radość. Bo Wasze szczęście, jest także naszym.

Zawsze będziemy gotowi Wam pomóc i trzymać Was za rękę na trudnej drodze, na którą skierował Was los. Bądźcie odważni, realizujcie marzenia – a przede wszystkim – bądźcie zawsze sobą.

Czytaj także:

Mama ma dziś swój dzień

„Wymarzony” Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową