Czternaścioro dzieci z domowego hospicjum Fundacji „Pomóż Im” skorzysta z rehabilitacji finansowanej przez Fundację PGE w ramach projektu „O uśmiech dziecka”.

Rehabilitacja pełni bardzo ważną rolę w opiece paliatywnej – uśmierza ból, znosi napięcie mięśniowe, ułatwia oddychanie i poprawia ogólne samopoczucie dzieci. – I to właśnie jest głównym celem naszej pracy, jako personelu medycznego hospicjum. Polepszyć komfort życia nieuleczalnie chorego dziecka  – mówi dr Eryk Latoch, wiceprezes naszej fundacji 

– Jednak rehabilitacja, aby odnosiła swoje efekty, musi być realizowana stale – minimum dwa razy w tygodniu. Dlatego tak ważne jest dla nas pozyskiwanie finansowania na rehabilitację. W skali całego roku jej koszt wynosi ponad 380 tys. złotych. Wdzięczni jesteśmy każdemu darczyńcy, który przeznacza swoje darowizny również na ten cel. Część kosztów rehabilitacji pokryjemy również z wpływów z 1,5% podatku  – dodaje dr Latoch.  

Dzięki wsparciu z Fundacji PGE uda się nam zapewnić pełną miesięczną rehabilitację 14 podopiecznym Fundacji – w sumie to aż 95 zabiegów.

Dodajmy, że obecnie pod opieką dziecięcego hospicjum jest  33 dzieci. Wiele z nich mieszka w małych miejscowościach i wsiach województwa podlaskiego, gdzie dostęp do specjalistycznej opieki medycznej jest utrudniony. Ich dowóz na rehabilitację jest niemożliwy z powodu ciężkiego stanu zdrowia.

Rehabilitacja Marii
Fundacja PGE