Ośmioro dzieci z małych miejscowości i wsi województwa podlaskiego – podopiecznych prowadzonego przez nas Białostockiego Hospicjum dla Dzieci – skorzysta przez trzy miesiące z rehabilitacji, którą sfinansuje Fundacja ENEA.  Każde z dzieci, dzięki wsparciu Fundacji ENEA, będzie miało zapewnionych 18 zabiegów.

– Rehabilitacja pełni bardzo ważną rolę w opiece paliatywnej – mówi Krystyna Skrzycka – wiceprezes Zarządu Fundacji „Pomóż Im”. – Zabiegi uśmierzają ból, znoszą napięcie mięśniowe, ułatwiają oddychanie i poprawiają samopoczucie dzieci. A to właśnie polepszenie komfortu życia nieuleczalnie chorych dzieci jest celem pracy hospicjum – podkreśla Krystyna Skrzycka.

Rehabilitacja, aby była skuteczna, musi być systematyczna – minimum to dwa zabiegi w tygodniu. Wielu podopiecznych hospicjum, prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”, to dzieci z małych miejscowości i wsi, gdzie jest utrudniony dostęp do specjalistycznej opieki medycznej. Ich dowóz na rehabilitację jest niemożliwy z powodu ciężkiego stanu zdrowia dzieci.

I tu z pomocą przychodzą Darczyńcy, dzięki którym dzieciom hospicyjnym można zapewnić rehabilitację w domu. W okresie maj-lipiec 2022 ośmioro podopiecznych hospicjum skorzysta z rehabilitacji finansowanej przez Fundację ENEA. Każde z dzieci będzie miało zapewnionych
18 zabiegów, a w sumie Fundacja ENEA sfinansuje 144 zabiegi rehabilitacji.

Nasze Białostockie Hospicjum dla Dzieci istnieje od 14 lat, działa w formie domowej. Zapewnia dzieciom opiekę lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, a rodzinom wsparcie psychologa, asystenta rodziny i pracownika socjalnego. Obecnie pod opieką hospicjum jest 36 pacjentów, w tym troje z Ukrainy.

Przeczytaj też:

Poznaj Fundację ENEA

Wesprzyj rehabilitację