Pola Nadziei przez ostatnie dwa lata były tradycyjnie zasadzane, a wiosną kwitły. Niby wszystko w porządku, ale nie do końca. Brakowało nam kropki nad „i”. Wielkiej kropki, a konkretnie wielkiej kwesty finałowej. W tym roku wracamy!

Pola Nadziei w Białymstoku i nie tylko

Nasi wolontariusze pojawią się w wielu punktach Białegostoku, ale też w innych miastach. Będą wyposażeni w fundacyjne identyfikatory i zaplombowane puszki.

Finałowa kwesta, de facto, zaczęła się w miejscowości Rutki Kossaki. Tam wolontariusze zbierali fundusze na domowe hospicjum dla dzieci ze sporym wyprzedzeniem, bo już 1 maja. Kolejnym dniem akcji będzie 27 maja, kiedy wyjdą na ulice w Łapach. Główny termin to natomiast weekend 28 i 29 maja.

W sobotę  wolontariusze czekać będą w wielu punktach w Białymstoku oraz w Galerii Veneda w Łomży (lista punktów poniżej). W niedzielę natomiast ruszymy na Planty i do ścisłego centrum Białegostoku. Będziemy też w Choroszczy i Turośni Kościelnej.

W kwestującej ekipie spotkacie wielu uczniów szkół i przedszkoli zaangażowanych w kampanię oraz sporo oryginalnych wolontariuszy. Będą sportowcy, członkowie grup rekonstrukcyjnych i najpiękniejsi podlasianie, a to wcale nie wszyscy :). Nasza baza, czyli fundacyjny namiot, umiejscowiona będzie na Bulwarze Kościałkowskiego, a konkretnie po prostu w parku Planty obok placu zabaw.

Zapowiada się barwne, radosne wydarzenie, kolejny oddech pełną piersią po czasie obostrzeń. A nic tak nie uszczęśliwia jak wspólne pomaganie!

Działamy z sercem

XII edycja „Pól Nadziei” w województwie podlaskim prowadzona jest pod hasłem „Działamy z sercem”. Kampanię zaczęliśmy wczesną jesienią 2021 roku. W jej trakcie zorganizowaliśmy wiele spotkań edukacyjnych w szkołach,  a same placówki realizowały swoje pomysły na pomaganie. Efektem kampanii jest potężny zastrzyk empatii w stosunku do osób chorych, który aplikujemy dzieciom i młodzieży szkolnej. W trakcie akcji zbieramy też fundusze na maluchy, dla których liczy się każdy dzień.

Te cele realizujemy również w trakcie finałowej kwesty. Mamy nadzieję, że z udziałem jak  największej ilości osób. Wierzymy, że jest bardzo wielu ludzi działających z sercem.

Gdy spotkacie naszych wolontariuszy, uśmiechnijcie się do nich i wrzućcie grosik do puszki :). Do zobaczenia!

Miejsca i terminy zbiórek

Piątek

Łapy

 

Sobota – godz. 10-16

Białystok

Centra handlowe: Alfa, Atrium Biała, Jurowiecka, Auchan Produkcyjna i Auchan Hetmańska.

Markety PSS Społem: „Bazar”  (ul. Bema 89/2),  „Bojary”  (ul. Słonimska 2/1), „Delikatesy” (Rynek Kościuszki 15), „Opałek”  (ul. Skłodowskiej 14 B), SDH „Central” (ul. M. Curie-Skłodowskiej 2/1), „KEN” (ul. Kołłątaja 50), „Kometa”  (ul. Kard. Wyszyńskiego 6), „Mieszko”  (ul. Mieszka I 6), „Pogodny” (ul. Pogodna 6 ), „Tęcza” (ul. J. Brzechwy 3), „Wars” (ul. Warszawska 79), „Wygoda” (ul. Traugutta 1), Sklep nr 2 (ul. Boboli 95).

Castorama

Łomża: Galeria Veneda

 

Niedziela – godz. 10-18

Białystok – Planty, Rynek Kościuszki, okolice Akcent Zoo

Choroszcz, Turośń Kościelna

Czytaj też:

Wielkie nadzieje na nowe Pola Nadziei 

Pola Nadziei wsparte przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej

Pandemia nie przerwała kampanii Fundacji Pomóż Im – Pola Nadziei

Strona Pól Nadziei