8 wyjątkowych izolatek na dziecięcej onkologii już działa. Stworzyliśmy je dzięki darczyńcom. Komfort pobytu pacjentów w dziecięcym szpitalu jest bardzo istotny dla efektywności leczenia.

Klinika Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku przeszła remont. Nie mogliśmy tego nie wykorzystać. Dorzuciliśmy od siebie bardzo ważny projekt. Pomysł doposażenia izolatek zapoczątkowany został w styczniu 2022 roku.

Izolatki na onkologii – jak teraz wyglądają?

No dobrze, zapytacie więc jak wygląda ponadstandardowe wyposażenie izolatek? Nadłóżkowe panele medyczne są kolorowe, z podświetleniem nocnym i fantazyjnymi, zabawnymi scenkami rodzajowymi, umieszczonymi tam specjalnie dla dzieci. Na rodziców czeka rozkładany fotel ze skrzynią na pościel. Jest szafa ubraniowa, stolik, krzesła, a w łazienkach szafki z lustrem. Czyli wszystko to, co pomoże poczuć się trochę jak we własnym, przytulnym pokoju.

– Może dziwnie to brzmi, ale dobrze nam się tu żyje. Nie wyobrażałam sobie, że w szpitalu można wygodnie mieszkać – mówi pani Urszula, mama Basi, która od grudnia leczy białaczkę. – Panele są cudne, my mamy na nich akurat motyw oceanu. Jest fajne, niebieskie światełko nocne, przy którym Basia bardzo lubi zasypiać. Jest bardzo wygodne łóżko dla rodzica, a także inne meble – wymienia pani Urszula.

Dziękujemy!

Koszt wyposażenia izolatek wyniósł prawie 140 tysięcy złotych. Fundacja zrealizowała projekt dzięki pięciu darczyńcom. To 4 podmioty z Białegostoku – Noviline Klinika Chirurgii i Medycyny Estetycznej Magdalena Nowicka, Państwo Julita i Paweł Meteńko,  a także firmy Electrum Concreo oraz Deliver. Ten wyjątkowy skład uzupełnia Fundacja „Przylądek Nadziei” z Wrocławia.

Dla wszystkich Darczyńców wielkie DZIĘKUJEMY! Oczywiście w imieniu pacjentów i ich rodzin. Będziemy zawsze pamiętać o tym, kto wsparł projekt. Przypomną zresztą o tym specjalne tabliczki umieszczone w izolatkach.

Samym dzieciom i ich opiekunom życzymy, oczywiście, jak najrzadszych pobytów w szpitalu. Izolatki na onkologii niech stoją jak najczęściej puste. Ale jeśli już dzieci tam się znajdą, to przynajmniej otoczenie stało się dla nich bardziej przyjazne.

Posłuchaj materiału w Radio Białystok

Czytaj także:

Moc Pomocy po raz drugi

Bądź świadomy, nie tylko we wrześniu

Nowe łóżka do pięknych snów na onkologii

Otworzyliśmy Oazę Radości!