Znów nie zawiedliście! | Fundacja "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w BiałymstokuZaczęło się od wyjątkowego koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej – De Mono Symfonicznie. Skończyło zaś nie mniej szczególnym Balem Andrzejkowym. W międzyczasie natomiast, w wielu punktach miasta zostały rozstawione puszki, do których każdy mógł wrzucić symboliczną złotówkę. Wszystko to działo się w listopadzie, w ramach akcji Fundacji „Pomóż Im” pod hasłem Miesiąc Dobroczynności.

W efekcie zebrano 31 105, 98 zł. Dzięki temu zostanie sfinansowany zakup opału na zimę i świąteczne paczki dla rodzin hospicyjnych podopiecznych. Pozostałą kwotę Fundacja przeznaczy na zakup aparatu USG do Hospicjum Perinatalnego.

– Białostoczanie po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Pokazali, że można na nich liczyć. Wypełniona praktycznie do ostatniego miejsca sala Opery w trakcie koncertu, ponad 150 osób bawiących się na charytatywnym balu andrzejkowym i pełne puszki, które były rozstawione w restauracjach, sklepach, punktach usługowych. To wszystko dowodzi ogromnej wrażliwości na los naszych maluchów– mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”. – I za to chciałbym przede wszystkim podziękować.

Jak dodaje, nie byłoby to możliwe gdyby nie bezinteresowne zaangażowanie wielu osób, firm i instytucji. – W szczególny sposób chciałbym podziękować Damianowi Tanajewskiemu, dyrektorowi Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz jego wszystkim pracownikom i filharmonikom, za współorganizację koncertu. Dziękuję również Restauracji Lipcowy Ogród za organizację balu oraz Elwirze Horosz, Barbarze Piekut i Rochowi Urbaniakowi, za przekazanie wspaniałych przedmiotów na aukcję. Dziękuję także wszystkim firmom, które zgodziły się ustawić w swoich lokalach puszki Fundacji, a także tym, które przekazały przedmioty i vouchery usługowe na specjalną zabawę fantową.

Zdaniem przedstawiciela Fundacji, w Miesiącu Dobroczynności, a przede wszystkim w społeczeństwie i jego postawie tkwi ogromny potencjał, dlatego akcja z pewnością będzie kontynuowana w kolejnych latach. Podczas Balu Andrzejkowego, który odbył się w minioną sobotę, w Restauracji Lipcowy Ogród, oprócz występu zespołu BTL-u, grupy tanecznej Rada Dance i iluzjonisty Łukasza Granta, przeprowadzono też dwie licytacje, na które trafiły m.in.: suknia wieczorowa, torebka, obraz a także lot balonem, sesja tatuażu, całodzienne zabiegi Day SPA i piłka z podpisami kadry polskich szczypiornistów.

 

DeMono Symfonicznie fot. Michał Heller OiFP
DeMono Symfonicznie fot. Monika Woroniecka
Bal Andrzejkowy 2015