Koncertem DeMono rozpoczęliśmy Miesiąc Dobroczynności! | Fundacja "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w BiałymstokuW czwartkowy wieczór, w wypełnionej niemal do ostatniego miejsca dużej sali Opery i Filharmonii Podlaskiej, odbyła się inauguracja Miesiąca Dobroczynności. Kampanię społeczną, która będzie trwała do końca listopada, rozpoczął wyjątkowy koncert De Mono Symfonicznie.

Nie zabrakło wspaniały wrażeń, emocji, a przede wszystkim utworów, które w zasadzie zna chyba każdy. Tym razem jednak w całkiem nowej – bo symfonicznej – aranżacji, która przypadła do gustu Białostoczanom, co z resztą było widać po owacji na stojąco i dwóch bisach zagranych przez zespół. Co ciekawe, koncert Fundacji, był dopiero 9 wydarzeniem tego typu, które zespół zagrał odkąd wprowadził do swojego repertuaru symfoniczne wersje swoich największych hitów. Przed białostocką publicznością DeMono towarzyszyli muzycy Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Po koncercie, cały zespół wraz z Andrzejem Krzywym na czele, nie zawiedli fanów i pomimo zmęczenia, przez ponad godzinę podpisywali albumy DeMono Symfonicznie. Warto dodać, że decyzją zespołu, część dochodu uzyskanego ze sprzedaży płyt po koncercie, zostanie przeznaczona na rzecz naszego Hospicjum. Piękny gest, profesjonalni muzycy, ale przede wszystkim wspaniali ludzie!

Koncert jak i Miesiąc Dobroczynności oficjalnie otworzył JE Biskup Henryk Ciereszko. Na widowni nie zabrakło również Marka Jóźwiaka – wiceprezydenta Białegostoku a także przedstawicieli wielu firm i instytucji, które od lat bezinteresownie wspomagają finansowo i materialnie działania Fundacji.

Koncert stał się również okazją do zaprezentowania, po raz pierwszy, nowej edycji kalendarza „Nasi bohaterowie”. Wydawnictwo lada dzień trafi do sprzedaży, a podczas koncertu sprzedano pierwszych 50 egzemplarzy, które znalazły nabywców w dosłownie kilka chwil.

Zwieńczeniem tego wydarzenia była specjalna aukcja dzieł sztuki. Obrazy autorstwa wybitnych polskich malarzy dzielnie licytował wybitny aktor teatralny i filmowy Ryszard Doliński, wspomagany dodatkowo przez znaną dziennikarkę Magdalenę Gołaszewską.

W imieniu tych, którzy nie mogą uczynić tego osobiście – naszych podopiecznych z Domowego Hospicjum dla Dzieci – pragniemy z całego serca podziękować Wszystkim tym, bez których nie udałaby się nam organizacja tego koncertu jak i całego Miesiąca Dobroczynności. Przede wszystkim dziękujemy Damianowi Tanajewskiemu dyrektorowi Opery i Filharmonii Podlaskiej za ogromne i otwarte serce oraz wrażliwość. Dziękujemy Sylwii Lubienieckiej z OiFP za zaangażowanie i wszelką pomoc przy organizacji koncertu. Dziękujemy wszystkim pracownikom Opery, a w szczególności muzykom za niezapomniane chwile. Pragniemy również podziękować członkom i managerowi zespołu DeMono za stworzenie cudwonego widowiska muzycznego, które na długo zapadło w naszej pamięci. Dziękujemy przedstawicielom mediów za propagowanie idei Miesiąca Dobroczynności. Dziękujemy prowadzącym licytację: Ryszardowi Dolińskiemu i Magdalenie Gołaszewskiej. Jednak przede wszystkim chcemy podziękować wszystkim Wam – ludziom o wspaniałych i szlachetnych sercach za udział w koncercie!