Wyjątkowy Bal Andrzejkowy - dziękujemy! | Fundacja "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w BiałymstokuBlisko 80 par bawiło się i pomagało na zorganizowanym przez nas specjalnym – bo charytatywnym – Balu Andrzejkowym, który odbył się w Restauracji Lipcowy Ogród. Dochód z Balu oraz organizowanych w jego trakcie licytacji i zabawy fantowej wspomoże rozwój działalności uruchomionego kilka tygodni temu Hospicjum Perinatalnego oraz pomoże nam jeszcze lepiej zadbać o los naszych podopiecznych i ich rodzin przed zbliżającą się wielkimi krokami zimą. Balem Andrzejkowym zakończyliśmy zarazem odbywający się w listopadzie – Miesiąc Dobroczynności.

Przypomnijmy, Miesiąc Dobroczynności otworzył szczególny koncert w Operze i Filharmonii Podlaskiej – De Mono Symfonicznie oraz zorganizowana tuż po nim aukcja obrazów. Przez cały listopad w wielu punktach miasta – restauracjach, sklepach, punktach usługowych stały puszki Fundacji, do których każdy mógł wrzucić symboliczną złotówkę. Choć oczywiście mamy wielką nadzieję, że tych „symbolicznych” złotówek będzie cała masa… Już jutro zabieramy się do liczenia i niebawem podamy wynik finansowy, jaki udało się nam osiągnąć podczas wszystkich działań zrealizowaliśmy w listopadzie.

Ale wracając do balu… Było wykwintnie, elegancko i dobroczynnie. O znakomitą zabawę na parkiecie zadbał – jak zwykle znakomity – zespół aktorów BTL-u. Dodatkowo, gościom balu emocji dostarczył występ grupy tanecznej Rada Dance. Ale nie mogło się też obejść bez odrobiny czystej magii. Wszak był to wieczór andrzejkowy. W niewiarygodny i trudny do uwierzenia świat iluzji zabrał nas Łukasz Grant. Emocji było jednak więcej. A wszystko za sprawą dwóch licytacji oraz zwariowanej zabawy fantowej. W trakcie wieczoru odbyła się aukcja przekazanych na rzecz Fundacji trzech wyjątkowych przedmiotów. Mowa o unikatowym obrazie Rocha Urbaniaka pt. „Sen o rybie”, olśniewającej sukni wieczorowej autorstwa projektantki Barbary Piekut i gustownej torebce zaprojektowanej przez ambasadorkę naszej Fundacji – Elwirę Horosz.

Ponadto każdy też mógł licytować „korespondencyjnie” nie mniej ciekawe oferty: lot balonem, całodzienną sesję tatuażu w studio tatuażu w Zakopanem (wraz z noclegiem), piłkę ręczną wraz z podpisami polskiej kadry „szczypiorniaka” oraz zabiegi w Day Spa Hialuron. Walka trwała dosłownie do ostatniej chwili…

Poznaliśmy również tegorocznych Mecenasów Dobroczynności. Te szczególne statuetki przyznawane przez Fundację osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym i aktywnie wspomagającym działalność Fundacji, w tym roku trafiły do: Łukasza Kierus, właściciela Taniej Książki oraz PSS Społem Białystok.

Dziękujemy z całego serca sponsorom Balu, Restauracji Lipcowy Ogród, partnerom, zespołowi BTL-u, wykonawcom – Rada Dance i Łukaszowi Grantowi, którzy uświetnili swoimi występami ten wieczór oraz darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na licytację oraz zabawę fantową. Dziękujemy! Bez waszej pomocy nie udałoby się nam to piękne przedsięwzięcie! Jednak w szczególny sposób chcemy podziękować wszystkim uczestnikom zabawy! To dzięki Wam, dzięki temu, że zdecydowaliście się spędzić te, jak wierzymy, przemiłe chwile w naszym gronie, możemy robić to, na czym znamy się najlepiej – pomagać naszym podopiecznym. Wszyscy jesteście naszymi wspaniałym przyjaciółmi i z całego serca dziękujemy Wam, że byliście z nami!

Bal Andrzejkowy 2015