„Tajemniczy skarb” to bajka połączona z kolorowanką. Historia o Białymstoku przeplata się w niej z edukacją o pomaganiu. 5 tysięcy egzemplarzy tej niezwykłej książeczki odebraliśmy w tym tygodniu z drukarni.

Bohater Mario

Bohaterami bajkowej kolorowanki są Marzenka, jej dziadek i Mario. Mario jest najbardziej znaną kukiełką w Białymstoku. Można ją spotkać codziennie w centrum miasta, u zbiegu ulicy Suraskiej i placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów. To marionetka siedząca na „Masce”, jednej z najbardziej znanych rzeźb w stolicy województwa podlaskiego.

Mario ożywa i zabiera świeżo poznanych towarzyszy na spacer do Pałacu Branickich. Nie jest to łatwe. Jako kukiełka nie może chodzić, potrzebuje pomocy. Marzenka doskonale to rozumie. Analogia do hospicjum dla dzieci, które prowadzimy, jest bardzo jasna. Większość naszych podopiecznych nie może poruszać się bez pomocy. Dotyczy to zresztą nie tylko dzieci z hospicjum, jest przecież wiele osób z niepełnosprawnościami, które wymagają stałego wsparcia.

Miasto Białystok, pan Artur i Alicja – dziękujemy!

Autorem opowiadania jest Artur Guzicki – dziennikarz, publicysta i twórca bajek. Historię specjalnie dla nas stworzył charytatywnie. Tak samo jak Alicja Strynkowska, zaledwie 13-letnia utalentowana rysowniczka, która wyczarowała ilustracje do kolorowania.

– Trudno przejść obok cierpienia dzieci obojętnie. Tym bardziej, kiedy człowiek sam doświadcza choroby osoby najbliższej i pomocy całkiem obcych ludzi. W takiej sytuacji zawsze pojawia się potrzeba „oddania” tej pomocy innym – mówi Artur Guzicki.

Bajka powstała przy wsparciu Miasto Białystok.  Wszystkim wielkie, wielkie dzięki!

Na podziękowania zasługują także, dwie wyjątkowe Panie Monika Zaborska- wszystkim dobrze znana aktorka Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Agata Sawczenko- dziennikarka Kuriera Porannego za korekty i wyłapanie każdego przecinka, Paweł Hamelusz za dopięcie wszystkiego w całość👏 oraz Pan Krzysztof- cichy, dobry duch tego projektu:)

Bajka będzie nieodpłatnie kolportowana podczas spotkań edukacyjnych, które prowadzimy w przedszkolach i szkołach, a także na licznych eventach z naszym udziałem. W razie zainteresowania książeczką zapraszamy też do kontaktów podanych pod tekstem.

Liczymy, że „Tajemniczy skarb” w małych i większych sercach wzbudzi potrzebę pomagania. Jedno jest pewne – kto przeczyta i pokoloruje to opowiadanie zupełnie inaczej spojrzy na marionetkę, która siedzi na „Masce” :).

 

Kontakty – zespół rozwoju i PR:

Monika Drożdżal
tel. kom. 601 960 920
monikadrozdzal@pomozim.org.pl

Miłosz Karbowski
tel. kom. 609 442 497
miloszkarbowski@pomozim.org.pl

 

Warto przeczytać także:

Plum Ekiden – kapitalny weekend z bieganiem

Dzień Rodziny. Słoneczny i uśmiechnięty

Pola Nadziei – 38 tysięcy zł w finałowej kweście