Pola Nadziei to wiele miesięcy kampanii edukacyjnej i akcji w szkołach, a na koniec WIELKI FINAŁ. Lata 2020 i 2021 były pozbawione tego ostatniego z powodu pandemii. Ale finał wrócił – w piątek, sobotę i niedzielę – czyli w dniach 27-29 maja – odbyła się kwesta w punktach i na ulicach miast województwa podlaskiego z udziałem ponad 300 wolontariuszy!

Żeby być dokładnym, podajmy, że pierwszy akord finałowej zbiórki wybrzmiał już 1 maja w Rutkach Kossakach. A w dniach 27-29 maja akcja odbyła się w wielu punktach i na ulicach Białegostoku, w Galerii Veneda w Łomży, a także w Łapach, Orzyszu, Choroszczy, Złotorii i Turośni Kościelnej.

Obecnie przeliczyliśmy już całkowity wynik kwesty w stolicy województwa i innych miastach. Końcowa  kwota wynosi (teraz werble!!!) – 38 035, 18 zł! 

Dlaczego się udało?

To nie było oczywiste. Po dwóch latach przerwy nie jest łatwo wrócić. Czasy są trudne, a przyczyny tego znamy wszyscy. Ale odzew lokalnej społeczności uznajemy za bardzo pozytywny. Spotkaliśmy wiele ciepłych reakcji, a w najgorszym przypadku obojętność. Nad tą drugą będziemy pracować!

Wielkie podziękowania za wpuszczenie naszych wolontariuszy w swoją przestrzeń:

  • PSS Społem Białystok,
  • Centra handlowe: Auchan (Produkcyjna i Hetmańska), Alfa, Atrium Biała i Galeria Jurowiecka, Galeria Veneda w Łomży.

Największe brawa należą się natomiast ekipie wolontariackiej. Za pomoc w zbiórce dziękujemy wszystkim, cudownym uczniom i ich opiekunom z placówek uczestniczących w „Polach Nadziei”. To oni byli sercem tej kwesty!

Dziękujemy też wszystkim akcyjnym wolontariuszom, którzy wnieśli piękno i koloryt do całego wydarzenia: Elżbiecie Lichanów i jej podopiecznym z wyborów Miss i Mistera Podlasia oraz Miss Podlasia Nastolatek, w tym aktualnie panującym; barwnym grupom rekonstrukcyjnym – Trzaskawica i Winland; młodym zawodnikom Lowlanders Białystok; seniorom z Choroszczy; Wujkowi Dolarowi z rodziną (kim jest tajemniczy Uncle Dollar, wyjaśni się niedługo ;).

Każdy dołożył cegiełkę do sukcesu :).

Pola Nadziei – podsumowanie całej kampanii już niebawem

Środki z finałowej kwesty wejdą w wynik całej kampanii. XII edycja „Pól Nadziei” w województwie podlaskim prowadzona jest przez naszą fundację pod hasłem „Działamy z sercem”.

Kampania rozpoczęła się wczesną jesienią 2021 roku. W jej trakcie zorganizowaliśmy wiele spotkań edukacyjnych w szkołach i przedszkolach,  a same placówki realizowały swoje pomysły na pomaganie. Akcja ma na celu uwrażliwienie otoczenia na problemy osób nieuleczalnie chorych, a także zbieranie środków na funkcjonowanie takich ośrodków, jak hospicjum. Pełny efekt „Pól Nadziei” 2021/22 powinniśmy poznać już w czerwcu.

Zdjęcia z akcji Krzysztof Kadziewicz – wielkie dzięki za doskonałą robotę!

Relacja w Radio Białystok

Zobacz też:

Pola Nadziei – finałowa kwesta 28-29 maja

Pola Nadziei wsparte przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej