„Wspieraj lokalnie z Auchan” – to ogólnopolska kampania realizowana na rzecz 30 fundacji i stowarzyszeń non-profit w sklepach sieci w całej Polsce. Z wielką radością informujemy, że w Białymstoku akcja wspiera podopiecznych naszej fundacji :).

Naszą fundację wybrali pracownicy

Akcja "Wspieraj lokalnie z Auchan"

Od 8 maja 2023 roku klienci sklepów Auchan w Białymstoku, płacąc kartą za swoje zakupy, mogą przekazać mikrodatek na rzecz naszych podopiecznych. Technologia wspiera dobre serce i zaufanie, jakim obdarzyli nas pracownicy sieci. To oni zdecydowali, by nasza fundacja stała się beneficjentem kampanii. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rehabilitację podopiecznych Hospicjum dla Dzieci.

– „Wspieraj lokalnie z Auchan” to wyjątkowa kampania z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że realizując ją możemy pomóc organizacji działającej w najbliższej okolicy danego sklepu, a przez to wspieramy lokalną społeczność. To zawsze było dla nas bardzo ważne. Dodatkowo, dzięki temu, że instytucje potrzebujące wsparcia zgłaszane są przez same zespoły sklepów funkcjonujących w danym regionie, odpowiadamy na jego bardzo konkretne potrzeby. Trzeba też podkreślić, że przeprowadzenie tej kampanii możliwe jest dzięki zaangażowaniu naszych klientów. Wielokrotnie już pokazali, że naprawdę potrafią pomagać. Wierzymy w siłę tego szczególnego połączenia ogólnopolskiego zasięgu naszej akcji  z jej lokalnym charakterem – mówi Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Retail Polska.

Wspieraj lokalnie.
Jak to działa?

Wpłat dokonywać można w prosty sposób dzięki aplikacji Donateo, wdrożonej do sieci terminali.  Gdy na terminalu wyświetli się pytanie o mikrodatek, wystarczy wyrazić zgodę na jego doliczenie wybierając zielony przycisk. Mikrodatek, wyliczany jest automatycznie i proporcjonalnie od kwoty należności za zakupy, a jego wysokość wynosi od 1 do 5 zł. Informację o tym klient znajdzie też na potwierdzeniu niefiskalnym. W przypadku rezygnacji z mikrodatku w momencie płacenia należy po prostu wcisnąć przycisk z czerwonym krzyżykiem, aby wydrukować paragon.

Każda wpłata łączona jest ze zbiórką na stronie pomagam.pl. To innowacyjna w skali Polski formuła wsparcia organizacji pomocowych, możliwa dzięki partnerskiemu programowi Auchan, Fundacji Pomagam.pl i Donateo.

Sieć Auchan już od ponad 10 miesięcy wspiera działania charytatywne wykorzystując technologię Donateo offline. Do tej pory, klienci sklepów w wygodny i bezpieczny sposób mogli przekazać środki na rzecz Banków Żywności, Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Fundacji Unaweza oraz Fundacji Happy Kids. Fundacja „Pomóż Im” właśnie dołączyła do tej listy :).

Jedyne co powinniśmy więc zrobić, to zaprosić na zakupy do AUCHAN Produkcyjna 84 i AUCHAN Hetmańska 16. A przy płatności wybieramy zielony przycisk! :). Pomóc można również wpłacając dowolną kwotę na połączoną z tym celem zbiórką na portalu pomagam.pl.

Czytaj także:

Pola Nadziei. Znamy wynik finału!

Pola Nadziei. Galeria z kwesty

Podlaskie Impresje online

Plum Ekiden – zapraszamy!