To już dosłownie ostatnie chwile na to, aby zapisać się na doroczny kurs wolontariatu. Pierwsze spotkanie w ramach kolejnej edycji szkolenia – już jutro! Dosłownie godziny dzielą nas od tegorocznej odsłony wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju kursu wolontariatu! Ale, co ważne – wciąż można się zarejestrować. Napiszcie do nas mail na adres: wolontariat@pomozim.org.pl, podając w nim swoje imię, nazwisko, numer telefonu i… do zobaczenia już jutro!

Kurs wolontariatu jest skierowany dp wszystkich, którzy:

– dysponują wolnym czasem i czują, że mogliby go „podarować” innym, tym którzy potrzebują ich sprawczej ręki

– odkryli w sobie potrzebę niesienia pomocy,

– chciałby dowiedzieć się więcej o sobie, rozwinąć swoje umiejętności bycia z drugim człowiekiem lub po prostu –

dla tych, którzy pragną realizować swoje pomysły i poszerzać własne możliwości! Dołącz do grona Naszych wolontariuszy!

Wystarczy wziąć udział w corocznym, bezpłatnym kursie dla wolontariuszy organizowanym przez Fundację „Pomóż Im”, który rozpocznie się 5.04 i potrwa do 26.04 2017 roku.
Kurs jest dedykowany zarówno do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów, jak i osób dorosłych, zainteresowanych niesieniem bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

Szkolenie składa się z cyklu czterech spotkań w terminach: 5, 12, 19 oraz 26 kwietnia 2017 roku. Zajęcia będą się odbywały w Auli Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB, przy ul. Szpitalnej 37. Czas trwania każdego z nich to 90 minut – początek o godz. 18.00.

– I spotkanie – 5 kwietnia: podstawowe terminy związane z wolontariatem, prawa i obowiązki wolontariuszy, opis działalności Fundacji „Pomóż Im”- Prezes Fundacji „Pomóż Im” Arnold Sobolewski

– II spotkanie – 12 kwietnia: zagadnienia ogólne z zakresu opieki paliatywno-hospicyjnej – dr Dariusz Kuć – lekarz domowego Hospicjum

– III spotkanie -19 kwietnia: zagadnienia z zakresu chorób nowotworowych i wolontariatu na oddziale onkologicznym – Dr hab. Katarzyna Muszyńska – Rosłan

– IV spotkanie 26 kwietnia: pierwsza Pomoc – szkolenie teoretyczne oraz organizacyjnie przygotowanie do głównej zbiórki Pól Nadziei (21 maja)

Każdy uczestnik kursu weźmie udział w zajęciach praktycznych oraz w akcji charytatywnej. Na koniec zaś wszyscy absolwenci naszego szkolenia otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające nabycie odpowiednich umiejętności.

Zapisy na kurs przyjmowane są drogą mailową. 

Osoby zainteresowane wolontariatem i udziałem w kursie prosimy o kontakt: wolontariat@pomozim.org.pl podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.

Zapraszamy!