Tym razem szkolenie było poświęcone dziecięcemu oddziałowi onkologicznemu, na którym wolontariusze Fundacji „Pomóż Im” są obecni w zasadzie każdego dnia.

Docent Katarzyna Muszyńska-Rosłan – wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”, a zarazem lekarz z oddziału onkologii UDSK oraz dr Agata Panas – pielęgniarka oddziałowa – przybliżyły uczestnikom kursu specyfikę opieki nad chorymi onkologicznymi, a w szczególności zaś omawiały skutki uboczne leczenia, które muszą wziąć pod uwagę w trakcie swoich wizyt wolontariusze przebywający w Klinice. To teoretyczna próba przygotowania ich do sytuacji, z którymi zapewne niejednokrotnie spotkają się podczas pracy z naszymi podopiecznymi na onkologii.

Zwracając się do uczestników – zarówno doc. Katarzyna Muszyńska – Rosłan, jak i dr Agata Panas, zgodnie podkreślały rolę wolontariuszy na oddziale. Zaznaczały, że ich stała obecność ma niezwykle pozytywny wpływ na małych pacjentów.

Tymczasem już 26 kwietnia, w trakcie kolejnego – ostatniego już – spotkania, uczestnicy kursu będą mogli zapoznać się z podstawami pierwszej pomocy. Będzie to zarazem spotkanie przygotowujące przyszłych wolontariuszy do udziału zbiórce głównej w ramach tegorocznej Kampanii „Pola Nadziei”, która odbędzie się 21 maja w wielu miejscach całego regionu.