Dziś w domu maleńkiej Hani Łapińskiej w Sobolewie, która jest jedną z naszych podopiecznych wydarzyło się coś niezwykłego. Do drzwi zapukał nie kto inny, tylko nasz fundacyjny święty Mikołaj z workiem wypełnionym prezentami.

Marysia i Franek są  rodzeństwem naszej dzielnej wojowniczki i to właśnie oni w jej imieniu napisali list do Mikołaja. Dziewczynka otrzymała kolorową pozytywkę, która już znajduje się na jej wózku. Udało się nam spełnić również marzenia pozostałych członków rodziny.  Dzieci otrzymały zestawy zabawek, dokładnie takie o jakie prosiły w swoich listach.

– Dzisiaj fundacyjny święty Mikołaj w towarzystwie śnieżynek odwiedza  naszych podopiecznych i wręcza im prezenty. Te zostały przygotowane przez naszych darczyńców i wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca. To oni czytali listy, które zostały napisane przez chore dzieci. Jednak w większości przypadków robili to ich rodzice lub rodzeństwo, ponieważ one same nie były w stanie –  mówił Dariusz Kuć, kierownik białostockiego Hospicjum dla Dzieci. – Pomagamy dzieciom, dla których liczy się każdy dzień i musimy pamiętać o tym, że każde święta mogą być ich ostatnimi. Wielu naszych podopiecznych nie doczeka kolejnej gwiazdki, a my za wszelką cenę chcemy sprawić by ta nadchodząca była wyjątkowa i niezwykła.

Lista życzeń była długa i bardzo różnorodna. W paczkach znalazły się maskotki do przytulania, płaczące lalki, klocki, gry planszowe czy sanki. W listach pojawiały się też przedmioty, które na co dzień mogą pomóc w opiece nad nieuleczalnie chorymi dziećmi. Były to: koce elektryczne, nawilżacze powietrza, krzesełko do karmienia.

Dzięki tym, którzy pomagają nam opiekować się rodzinami hospicyjnymi, Fundacja przygotowała blisko 60 paczek. Każda jest spełnieniem marzeń naszych podopiecznych i ich bliskich. W ciągu najbliższych dni trafią one do swoich adresatów. Wszystkim darczyńcom serdecznie i szczerze dziękujemy. To Wy sprawiliście, że w ich domach zapanowała już prawdziwie świąteczna atmosfera.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video w TVP3 Obiektyw!