Wraz z rozpoczęciem nowego roku ruszyła kolejna odsłona dorocznej kampanii „jednoprocentowej”, związanej z rozliczaniem podatku dochodowego. Wzorem lat ubiegłych – tak i teraz prosimy – pamiętajcie o naszych Podopiecznych wypełniając swój PIT.

Przekazanie 1% należnego podatku to zwykła formalność. Co ważne, niewymagająca najmniejszego wysiłku. Wystarczy w odpowiednim polu wpisać nasz numer KRS a w rubryce obok podać nazwę naszej Fundacji. To tylko tyle. Ale dla nas – a w szczególności, dla naszych Podopiecznych aż tyle! Pamiętajcie, że to właśnie dzięki Waszemu 1 procentowi podatku możemy:

– opiekować się stale – przez cały rok – średnio 30-sto osobową grupą nieuleczalnie chorych dzieci przebywających w prowadzonym przez nas jedynym w regionie Domowym Hospicjum dla Dzieci. Dla Nich to być, albo nie. To jedyna szansa na godną walkę o każdy kolejny dzień. O każdy kolejny oddech. Uśmiech. To szansa na życie w mniejszym bólu i cierpieniu.

– kupować leki i aparaturę medyczną dla naszych hospicyjnych maluchów

– finansować stałą i systematyczną opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną

– dzięki wpływom z 1 procenta podatku, którymi finansujemy powyższe działania możemy z kolei przeznaczać dodatkowe środki otrzymywane od darczyńców i sponsorów na bieżącą pomoc materialną dla naszych hospicyjnych rodzin. Kupując im leki, środki czystości, ale też ubrania czy podręczniki dla rodzeństwa nieuleczalnie chorych maluchów. Pamiętajcie bowiem, że nie da się leczyć dziecka, nie lecząc i nie zajmując się całym jego domem. Choroba dziecka – a w szczególności – choroby nieuleczalne, wymagające całodobowej opieki nad dzieckiem oznaczają dramatyczne pogorszenie się warunków materialnych całej rodziny, które w obliczu tragedii jaką jest choroba najukochańszego potomstwa nie mogą pozostawać same sobie i one również wymagają troski, wsparcia, ale i konkretnej pomocy.

Dzięki naszym sponsorom, po raz kolejny zyskaliśmy szansę na zachęcanie mieszkańców naszego regionu do przekazywania jednej setnej swojego podatku na naszą rzecz. Wkrótce ruszy bowiem kampania informacyjna naszej Fundacji, której by jednak nie było gdyby nie firmy – wspomniani sponsorzy – a przede wszystkim kierujący nimi cudowni ludzie, o wielkich i szlachetnych sercach. To dzięki nim zyskujemy dar od losu, jakim jest szansa na promowanie idei 1% podatku i przekazywania go na rzecz pozostających pod naszą troskliwą opieką nieuleczalnie chorych dzieci. Dzięki temu głęboko wierzymy, że w tym roku jeszcze większy niż dotychczas odsetek mieszkańców naszego regionu pochyli się nad ich trudnym losem, podając w stosownym miejscu w swoim PIT-ie dane naszej Fundacji.

W imieniu podopiecznych oraz ich rodzin z całego serca już dziś: DZIĘKUJEMY!