W poniedziałkowy wieczór Teatr Dramatyczny zapełnił się miłośnikami sztuki tanecznej.

Fundacja EDUARTIS wraz z młodymi tancerzami, którzy na co dzień zgłębiają tajniki baletu w Białymstoku w Otwartej Przestrzeni Artystycznej ARTEA, przygotowały niecodzienne widowisko w dobroczynnym celu. Mali artyści postanowili przekazać całkowity dochód z przedstawienia na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Łącznie udało się zebrać: 7521,18 złotych na rzecz naszego Hospicjum!

Piękna akcja i przepiękne przedstawienie pełne choreografii baletowej do muzyki P. Czajkowskiego, M.Musorgskiego, J.Straussa, L.Enaudi przygotowanej przez Irinę Sidoruk. Nie zabrakło też choreografii współczesnej, którą zaprezentowała młodzież kierowana przez Adama Bartoszewicza. Całość przeplatały dziecięce etiudy teatralne przygotowane przez białostocką aktorkę Katarzynę Pietruską.

Na scenie zaprezentowało się blisko 150 młodych artystów w 12 choreografiach, które wzruszyły widownię, poruszyły serca i wywołały długie owacje.

Pragniemy serdecznie podziękować organizatorom, pomysłodawcom i wszystkich „małym – wielkim” artystom za pomoc i tak piękną oraz szlachetną inicjatywę!