Dom to najlepsze miejsce dla dzieci, tych ciężko chorych szczególnie. To tam czują się bezpiecznie. Są otoczone troską, miłością i ciepłem najbliższych. Szpital nie zastąpi domu, a nawet najlepsza i najfajniejsza pielęgniarka mamy, babci czy siostry.

Podczas wydarzenia „Pomaganie to super wyzwanie”  w Centrum Handlowym Hetmańska właśnie dom, a dokładnie kartonowe, duże domki były w centrum uwagi. Nasi wolontariusze wspólnie z dziećmi malowali ściany, dach i okna. Poszły w ruch, kredki i kolorowe mazaki. Rodziców natomiast, zachęcaliśmy do przekazania 1 procenta podatku na rzecz maluchów będących pod opieką właśnie domowego hospicjum dla dzieci.

Wolontariuszka Kornelia pomalowała chyba wszystkie dziecięce twarze w galerii, a Justyna porwała do wspólnego tańca do tych najodważniejszych:)  Krokodyl „Jędrzej” czuwał by  żaden maluch nie przemknął obok nas niezauważony.

Justyna Małyszko, Kornelia Zajkowska, Joanna Kołaczyk, Gabriela Skrzycka i Jędrzej Janiszewski – nasi wolontariusze jak zwykle spisali się na medal. Dziękujemy Wam za pomoc i Wasze zawsze uśmiechnięte, choć skryte pod maseczką twarze.

Tak jak my zanosimy do domów chorych dzieci mnóstwo radości tak dziś domki, które pomalowały dzieci „ożyły” mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy.