Ideą Otwartej Przestrzeni Artystycznej ARTEA było stworzenie przedstawień, w których dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne mogłyby wystąpić na żywo i zaprezentować się przed szerszą publicznością. Z powodu pandemii i ograniczeń z niej wynikających młodzi tancerze nie mieli okazji wystąpić na prawdziwej scenie. Po wielu miesiącach przerwy, bajki pt. Opowiastki z lasu i nie tylko” i „Opowieść o Cebulku” wracają. Dzieci, już wkrótce wystąpią w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim. Charytatywne bajki muzyczne to kontynuacja współpracy rozpoczętej w 2017 roku przez Otwartą Przestrzeń Artystyczną ARTEA i Fundację „Pomóż Im”.

„ Opowiastki z lasu i nie tylko”| 29 marca 2022 r. | godz. 10.30 | Bielski Dom Kultury – Bielsk Podlaski | Cena cegiełki-biletu: 15 zł./os.

„ Opowiastki z lasu i nie tylko” na motywach „Powiastek Beatrix Potter” to widowisko taneczne, w którym bohaterami są wesołe świnki, przyjacielskie wiewiórki czy zapracowane szopy. Każda z opowiastek ukazuje relacje społeczne z którymi spotykamy się już w dzieciństwie. Przedstawienie jest dedykowane dzieciom w wieku 5-10 lat. Czas trwania 35 min.

„Opowieść o Cebulku” | 5 maja 2022 r. | godz. 10.30 | Bielski Dom Kultury – Bielsk Podlaski | Cena cegiełki-biletu: 15 zł./os.

„Opowieść o Cebulku” to widowisko taneczne na motywach bajki Gianni Rodari – Cipollino. Przedstawienie w inscenizacji Iriny Sidoruk to historia, w której bohaterami są owoce, warzywa i kwiaty. W swoim bajkowym miasteczku, podobnie jak ludzie, prowadzą życie pełne codziennych trosk oraz nadziei na lepszą przyszłość. Przedstawienie jest dedykowane dzieciom w wieku 7 -11 lat. Czas trwania 60 min.

Serdecznie zapraszamy do zakupu biletów- cegiełek z których 100 % dochodu zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby dzieci z Białostockiego Hospicjum prowadzonego przez Fundację. Dodatkowo, oba przedstawienia, zostały nagrane i wydane w formie płyt DVD, które również można zakupić. Cena – 25 zł./szt.

Zobacz więcej: Oferta „Opowieść o Cebulku” 

Zobacz więcej: Oferta „Opowiastki z lasu i nie tylko”