Uwielbiamy Pola Nadziei, każdą edycję, ale… bardzo, bardzo byśmy chcieli, by rozpoczęta była inna niż dwie ostatnie. Chcemy bezpośrednich spotkań edukacyjnych, wspaniałych akcji, wydarzeń, kiermaszy, uśmiechów twarzą w twarz… Radości i tego cudownego uczucia, że razem możemy zrobić tak wiele dobrego. Z takimi nadziejami zaczęliśmy XII edycję naszej największej kampanii społecznej.

Pola Nadziei to akcja na rzecz hospicjów, którą w województwie podlaskim prowadzi nasza fundacja. Nie tylko zbieramy środki na pomoc podopiecznym naszego domowego hospicjum dla dzieci. To wielka kampania uwrażliwiająca młodych ludzi (bardzo młodych też 🙂 na potrzeby słabszych – tych, których los szczególnie dotknął. To niezwykła misja, której poświęcamy się totalnie – sprawić, by kolejne pokolenia rosły bogate w empatię i chęć pomagania. We współpracy z nauczycielami i opiekunami odkrywamy jak niezwykłe są dzieci i staramy się, by te najlepsze cechy w nich rozwijać. Byśmy byli po prostu lepszym społeczeństwem.

W środę spotkaliśmy się z przedstawicielami placówek z Łomży w Bursie Szkolnej nr 3, a w czwartek nastąpiło oficjalne otwarcie w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Serdecznie dziękujemy naszym gospodarzom i wszystkim przybyłym, w tym mediom. Tylko razem możemy tworzyć to ważne dzieło.

A od dziś działamy! Mamy przed sobą miesiące wytężonej, najfajniejszej na świecie pracy poświęcając się drugiemu człowiekowi.

Do kampanii może przystąpić praktycznie każda zainteresowana placówka. Wystarczy pobrać deklarację ze strony pomozim.org.pl/polanadziei i odesłać ją na adres polanadziei@pomozim.org.pl. Na wymienionej stronie zamieszczone są też wszystkie niezbędne informacje i kontakty.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym placówkom ze edycję 2020/21, a właściwie wszystkim 114 uczestnikom.  Mimo że działaliśmy niemal wyłącznie online udało nam się w niej zebrać 59 993,12 zł.

Placówki nagrodzone podczas otwarcia za szczególne zaangażowanie w edycji 2020/21:

Siewcy Nadziei (najwyższe wyróżnienie): Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki nr 16 w Białymstoku, Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Mońkach, Niepubliczne Przedszkole „Europrymusek” w Białymstoku.

Ordery Nadziei: Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Suchowoli, Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie, II Liceum Ogólnokształcące im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.

Za piękne, oryginalne nagrody: statuetki dla Siewców Nadziei oraz Ordery Nadziei dziękujemy firmie alu-frost :).

Fotografie z inauguracji: Łukasz Kononiuk Zabiegana Fotografia / Fundacja „Pomóż Im”