Fundacja „Pomóż Im” i Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB zapraszają na projekcję filmu „Bez mojej zgody”.

28 marca 2014 roku o godzinie 9:00 w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB przy ul. Szpitalnej 37 w Białymstoku odbędzie się projekcja filmu „Bez mojej zgody” w reżyserii Nick’a Cassavetes’a. Pokaz organizowany w ramach kampanii społecznej „Pola Nadziei” przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów.

„Bez mojej zgody” to historia Anny – nastolatki, która przyszła na świat wyłącznie po to, by uratować życie swojej starszej siostrze chorej na białaczkę. Gdy Anna zacznie domagać się prawa do dysponowania własnym ciałem, relacje w jej rodzinie zostaną wystawione na poważną próbę. Film jest inspirującą i poruszającą do głębi historią o ludzkich emocjach i dylematach etycznych, które towarzyszą kochającej się rodzinie, żyjącej w cieniu śmiertelnej choroby dziecka.

Po projekcji zaprosimy chętnych widzów do dyskusji, którą moderować będą: AleksandraTyszuk, psycholog z białostockiej kliniki onkologii dziecięcej oraz Dariusz Kuć, lekarz Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Zapisy chętnych do udziału w projekcji: polanadziei@pomozim.org.pl