Przed mieszkańcami naszego miasta i regionu kolejna okazja do sprawdzenia swoich sił podczas dużej biegowej imprezy. Tym razem jednak nie wyniki indywidualne i czasy osiągane na poszczególnych odcinkach są najważniejsze…

W następny weekend startuje bowiem charytatywna sztafeta maratońska „Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem”. Impreza odbędzie się w dniach 9 – 10 czerwca (9.06 – biegi dzieci, 10.06 – bieg główny).
Dziś zaś wielkie odliczanie do zawodów rozpoczęliśmy konferencją prasową na stadionie lekkoatletycznym BOSiR przy ul. 11 listopada 28.

W poprzednim roku w tym wyjątkowym wydarzeniu w obu biegach – w biegu głównym oraz biegach dzieci – pobiegło w sumie ponad 1600 uczestników. Jest ogromna szansa na to, by na starcie tegorocznej sztafety kolejny raz zameldowała się rekordowa liczba biegaczy. W 2015 roku podczas pierwszej edycji sztafety wystartowało 139 drużyn. Rok później było ich już 181, by w 2017 roku w biegu udział wzięło 202 ekipy.

– Mamy więc ogromną nadzieję na to, że w „Electrum Ekiden 2018” zbliżymy się znacząco do granicy 250 zespołów. Czym więcej biegaczy, tym większe wsparcie dla Hospicjum – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Rywalizujące w tej wyjątkowej sztafecie drużyny razem muszą pokonać maratoński dystans czyli 42,195 km. Trasa została podzielona na 6 sztafetowych odcinków. Członkowie drużyn przebiegną w poszczególnych zmianach odpowiednio: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km. To bezpośrednio od liczby startujących sześcioosobowych zespołów zależy wielkość pomocy, na jaką mogą liczyć nasi  podopieczni.

– Jedna trzecia opłaty startowej zostanie przeznaczona na naszą rzecz. Dlatego w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu naszych nieuleczalnie chorych maluchów gorąco i z całego serca zachęcamy do startu mówił podczas konferencji prasowej Arnold Sobolewski, prezes naszej Fundacji.

W akcję pomocy po raz kolejny zaangażowało się Miasto Białystok.

– Electrum Ekiden to kolejna impreza biegowa, którą wspieramy jako Miasto Białystok. To wydarzenie, które poza świetną organizacją i szczytnym celem jakim jest pomoc podopiecznym Fundacji „Pomóż Im”, jest także kolejnym dowodem na to, że w Białymstoku możliwa jest dobra współpraca pomiędzy organizacjami pozarządowymi i instytucjami miejskimi – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca Prezydenta Białegostoku.

Kochani! Czekamy na Was na starcie Electrum Ekiden 2018!!! Do zobaczenia!

Poniżej zdjęcia Fundacji „Białystok Biega”: